Menu

Specjaliści ds. bezpieczeństwa: Pomyśl, zanim udostępnisz zdjęcia z rozpoczęcia roku szkolnego

Specjaliści ds. bezpieczeństwa: Pomyśl, zanim udostępnisz zdjęcia z rozpoczęcia roku szkolnego
Eksperci proszą o zachowanie ostrożności. (Fot. Thinkstock)
Agencja CyberSafeIreland ostrzegła rodziców przed pochopnym publikowaniem w internecie zdjęć z pierwszego dnia w szkole swoich dzieci. Zdaniem specjalistów, w ten sposób mogą niechcący udzielać zbyt wiele informacji o swoich pociechach.
Reklama

Firma specjalizująca się w ochronie danych osobowych zaapelowała do rodziców, by przed umieszczeniem fotografii w mediach społecznościowych sprawdzili najpierw swoje ustawienia prywatności.

„Dokumentowanie ważnych chwil z życia dziecka jest ważne, jednak należy zachować w tej kwestii ostrożność. Warto się zastanowić, jakie informacje nieświadomie udostępniamy - nazwę placówki, imię dziecka, a nawet wiek, gdy jest to pierwszy dzień w szkole. Ujawniamy, gdzie znajduje się placówka, a tym samym okolicę, w jakiej mieszkamy. To zdecydowanie zbyt wiele informacji, by ujawniać je publicznie” - wylicza prezes firmy, Alex Cooney.

Specjalistka podkreśla, że rodzice, którzy zwykle bardzo pilnują aktywności dziecka w sieci, czasami zapominają o sobie.

„Przede wszystkim uczymy pociechy, by nie udzielały zbyt wielu informacji i uważały, co pozostawiają po sobie w internecie, ponieważ może to mieć na nie wpływ po latach. Wiemy, że pracodawcy i koledzy oglądają nasze profile online, a niektórych rzeczy nie da się usunąć” - przypomina.

Obecność dzieci w internecie jest kreowana jeszcze zanim one same są w stanie to zrobić - przez rodziców. Dlatego zdjęcia i informacje najlepiej jest przesyłać za pośrednictwem e-maila lub wiadomości prywatnej.

Cooney podkreśla, że choć publikowanie fotografii nieletnich może się wydawać nieszkodliwą zabawą, to „wielu przestępców tylko czeka na skrawki informacji, które mogą ułożyć w jedną całość”.

 

  Komentarze


  • Kakadu
   31 sierpnia 2017, 08:22

   Po co w ogole to robic, czy nikt nie wie, ze jest poczatek roku szkolnego? Idiotyzm.

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama

  Waluty


  Kurs NBP z dnia 23.02.2018
  GBP 4.737 złEUR 4.174 złUSD 3.391 złCHF 3.630 zł

  Sport


  Reklama