Sędzia rekordzista? Pokazał 15 czerwonych kartek

Ile czerwinych kartek może zostać wręczonych piłkarzom w ciagu jednego meczu? (Fot. Getty Images)
Spotkanie tureckich drużyn amatorskich Yagcilar i Hamzabeyli w miejscowości Manisa zakończyło się przed czasem, bo sędzia pokazał piłkarzom 15 kartek.

Mecz w miejscowości Manisa zostałoby najprawdopodobniej niezauważone przez lokalne media, gdyby nie jeden fakt - przepychanki i bójka między piłkarzami w 89. minucie, które zmusiły sędziego do pokazania 15 czerwonych kartek.

Mecz zakończył się oczywiście przed upływem regulaminowego czasu, gdyż nie było wystarczającej liczby piłkarzy mogących wznowić i dokończyć spotkanie.

Arbiter był dość sprawiedliwy w rozdzielaniu kar: zawodnicy Yagcilar, którzy prowadzili do momentu przerwania pojedynku 1:0, otrzymali siedem czerwonych kartek, a ich rywale osiem.

Niezwykły mecz odbił się szerokim echem w światowych mediach.