Remis drużyny Krychowiaka z mistrzem kraju

Piłkarze Sevilli, z Grzegorzem Krychowiakiem w składzie, zremisowali u siebie z mistrzem kraju Atletico Madryt 0:0 w 25. kolejce hiszpańskiej ekstraklasy. Real Madryt podejmuje wieczorem Villarreal. Dzień wcześniej Barcelona pokonała na wyjeździe Granadę 3:1.

Krychowiak, który rozegrał całe spotkanie, na początku drugiej połowy zobaczył żółtą kartkę. Atletico zagrało przeciętnie, bliżej zwycięstwa byli gospodarze.

Dobrze spisywała się defensywa Sevilli, ale reprezentant Polski nie ustrzegł się poważnego błędu w 83. minucie. Wówczas, będąc w okolicach środkowej linii, stracił piłkę na rzecz Fernando Torresa. Słynny napastnik gości pobiegł w kierunki bramki, po drodze jeszcze raz minął wracającego polskiego piłkarza, jednak w dogodnej sytuacji, z ostrego kąta, strzelił obok słupka.

W tabeli Sevilla (46 pkt) pozostała na piątym miejscu, z coraz większą stratą do czwartego, premiowanego grą w eliminacjach Ligi Mistrzów. Tę lokatę zajmuje Valencia (53), która dzięki dwóm bramkom Pablo Piattiego pokonała w niedzielę Real Sociedad 2:0.

"Nietoperze" tracą już tylko punkt do broniącego tytułu Atletico. Lider Real Madryt (60 pkt) podejmuje wieczorem Villarreal, natomiast druga w tabeli Barcelona (59 pkt) pokonała w sobotę Granadę 3:1 po golach Ivana Rakitica, Lionela Messiego i Luisa Suareza (miał udział przy dwóch pozostałych bramkach). Jedyne trafienie dla gospodarzy zaliczył Fran Rico z rzutu karnego.

Kolejkę zakończy poniedziałkowe starcie Celty Vigo z zespołem Przemysława Tytonia - Elche