Puchar Niemiec: Bayer nieoczekiwanie wyeliminowany w ćwierćfinale

Drużyna z Bremen gra coraz lepiej. (Fot. Getty Images)
Bayer Leverkusen nie zagra w półfinale piłkarskiego Pucharu Niemiec. Wczoraj został wyeliminowany przez niżej notowany Werder Brema po porażce u siebie 1:3. Po raz trzeci awansowała do tej fazy rozgrywek Borussia Dortmund, która pokonała na wyjeździe VfB Stuttgart 3:1.

Werder fatalnie radzi sobie w Bundeslidze. Walczy o utrzymanie w niemieckiej ekstraklasie, po 20 kolejkach zajmuje 16. miejsce w tabeli. Bayer jest piąty, a obie drużyny dzieli 13 punktów.

Początek nie był dla zespołu z Bremy obiecujący. W 22. minucie, po rzucie karnym wykonanym przez Javiera Hernandeza, na prowadzenie wyszli gospodarze. Do przerwy jednak Werder już wygrywał 2:1 po trafieniach Santiago Garcii (31) i Claudio Pizarro (42-karny). W drugiej połowie na 3:1 podwyższył Florian Grillitsch (82), ale niemieckie media analizują, czy w tej sytuacji nie było spalonego.

Bayer nie umie grać z Werderem w pucharowych rozgrywkach. Spotkali się po raz szósty i za każdym razem lepsza była ekipa z Bremy.

W drugim wtorkowym ćwierćfinale Borussia Dortmund poradziła sobie na wyjeździe z VfB Stuttgart 3:1. W barwach BVB całe spotkanie rozegrał Łukasz Piszczek, a z kolei Przemysław Tytoń obejrzał spotkanie z ławki rezerwowych gospodarzy.

Borussia po raz trzeci z rzędu awansowała do półfinału Pucharu Niemiec i przerwała dobrą passę Stuttgartu, który nie przegrał siedmiu ostatnich spotkań, licząc również ligę.

Goście na prowadzenie wyszli w 5. minucie po trafieniu Marco Reusa. Do wyrównania doprowadził Lukas Rupp (21), ale później trafiali już tylko przyjezdni - najskuteczniejszy piłkarz tego sezonu w Bundeslidze Pierre-Emerick Aubameyang (31) i Henrich Mchitarjan (90).

W trakcie meczu doszło do protestu kibiców BVB, którzy na trybunach pojawili się dopiero po 20 minutach. Po wejściu wrzucili na murawę piłeczki tenisowe. W ten sposób chcieli dać do zrozumienia, że wejściówki stały się zbyt drogie i wielu fanów nie stać na ich zakup. Spotkanie na parę minut zostało przerwane, a służby porządkowe musiały usunąć piłki.

Dzisiaj o półfinał zagrają mistrz Niemiec Bayern Monachium z Robertem Lewandowskim przeciwko VfL Bochum oraz Heidenheim (oba zespoły z zaplecza ekstraklasy) z Herthą Berlin.