Polska narciarka jedenasta we Włoszech

Polka (po lewej) ukończła turniej na zajęła 11. miejsce we Woszech. (Fot. Getty Images)
Karolina Riemen-Żerebecka (AZS AWF Katowice) zajęła 11. miejsce w zawodach Pucharu Świata w narciarstwie dowolnym w konkurencji skicross we włoskim Innichen. Wygrała Niemka Heidi Zacher przed Kanadyjkami Marielle Thompson i Georgią Simmerling.

28-letnia Polka, która 13 grudnia odniosła życiowy sukces plasując się na drugiej pozycji w zawodach PŚ w szwajcarskiej Arosie, tym razem odpadła w ćwierćfinale. W klasyfikacji skicrossu zajmuje ósme miejsce - 177 pkt. Prowadzi Thompson - 425.

Zawody we Włoszech były pechowe dla dwóch Szwedek. Brązowa medalistka igrzysk w Soczi Anna Holmlund doznała dwa dni temu podczas treningu obrażeń głowy i po operacji nadal jest utrzymywana w stanie śpiączki farmakologicznej.

Sandra Naslund upadła na trasie w środę i została przewieziona do szpitala, gdzie będzie miała prześwietlenie barku.