Polscy lekkoatleci jadą po medale do Glasgow
W składzie znalazło się 11 kobiet i 21 mężczyzn. Wśród polskich faworytów mistrzostw będą liderki światowych list w biegach na 60 i 400 m Swoboda (AZS AWF Katowice) oraz Baumgart-Witan (BKS Bydgosz), a także podwójna mistrzyni Europy z Berlina na 400 m Justyna Święty-Ersetic (AZS AWF Katowice).
Eksperci w gronie zawodników, którzy mają szanse na medale, wymieniają obie sztafety 4x400 m, biegaczy na średnich dystansach Sofię Ennaoui (AZS UMCS Lublin), Marcina Lewandowskiego (CWZS Zawisza Bydgoszcz SL), tyczkarza Piotra Liska (OSOT Szczecin), a także m.in. kulomiotów Konrada Bukowieckiego (AZS UWM Olsztyn) i Michała Haratyka (KS Sprint Bielsko-Biała).
Nie bez szans na krążki wydają się być także tyczkarz Paweł Wojciechowski (CWZS Zawisza Bydgoszcz SL), płotkarka Klaudia Siciarz (AZS AWF Kraków) czy średniodystansowcy Mateusz Borkowski (RKS Łódź) i Michał Rozmys (UKS Barnim Goleniów).
Prezes PZLA Henryk Olszewski stwierdził, że nigdy nie lubił prorokować, ile będzie medali podczas imprezy docelowej, ale jego zdaniem niewiele mniej niż dwa lata temu w Belgradzie, gdzie Polacy wygrali klasyfikację medalową z 12 krążkami na koncie.
"Nasza sztafeta żeńska 4x400 metrów to wielkie faworytki, ale w sztafecie na hali wiele razy chłopcy Józefa Lisowskiego byli faworytami... Lepiej odpukać w niemalowane" - dodał.
"Naszą koronną konkurencją na hali jest 400 m pań. Trzy Polki są teraz w pierwszej piątce w Europie" - dodał Olszewski.
KOBIETY | ||
---|---|---|
Dyscyplina | Zawodniczka | Klub |
60 m | Ewa Swoboda | AZS AWF Katowice |
400 m, 4x400 m | Iga Baumgart-Witan Justyna Święty-Ersetic |
BKS Bydgoszcz AZS AWF Katowice |
1500 m | Sofia Ennaoui | AZS UMCS Lublin |
60 m ppł | Karolina Kołeczek | AZS UMCS Lublin |
Klaudia Siciarz | AZS AWF Kraków | |
Pchnięcie kulą | Klaudia Kardasz | KS Podlasie Białystok |
sztafeta 4x400 m | Małgorzata Hołub-Kowalik Natalia Kaczmarek Anna Kiełbasińska Justyna Saganiak |
KL Bałtyk Koszalin AZS AWF Wrocław SKLA SOPOT UKS 55 Łódź |
MĘŻCZYŹNI | ||
---|---|---|
DYSCYPLINA | ZAWODNIK | KLUB |
60 M | Remigiusz Olszewski | CZWS Zawisza Bydgoszcz SL |
400 M, 4X400 M | Karol Zalewski | AZS AWF Katowice |
800 M | Mateusz Borkowski Michał Rozmys |
RKS Łódź UKS Barnim Goleniów |
800 M, 1500 M | Marcin Lewandowski | CZWS Zawisza Bydgoszcz SL |
60M PPŁ | Dominik Bochenek Damian Czykier |
CZWS Zawisza Bydgoszcz SL KS Podlasie Białystok |
SKOK WZWYŻ | Sylwester Bednarek Norbert Kobielski |
RKS Łódź MKS Inowrocław |
SKOK O TYCZCE | Piotr Lisek Robert Sobera Paweł Wojciechowski |
OSOT Szczecin AZS AWF Wrocław CWZS Zawisza Bydgoszcz SL |
skok w dal | Tomasz Jaszczuk | AZS AWF Katowice |
trójskok | Adrian Świderski | WKS Śląsk Wrocław |
pchnięcie kulą | Konrad Bukowiecki Michał Haratyk Jakub Szyszkowski |
KS AZS UWM Olsztyn KS Sprint Bielsko- Biała AZS AWF Katowice |
sztafeta 4x400 m | Dariusz Kowaluk Jakub Krzewina Rafał Omelko Tymoteusz Zimny |
AZS WF Warszawa WKS Śląsk Wrocław AZS AWF Wrocław WKS Śląsk Wrocław |