Menu

Polak szczuł bulterierem muzułmanów. Odsiedzi 2,5 roku

Polak szczuł bulterierem muzułmanów. Odsiedzi 2,5 roku
"Bierz muzułmankę" - instruował swojego psa Polak. (Fot. Facebook/Jakub Wendland)
Na 2,5 roku więzienia został skazany Polak, który poszczuł psem muzułmanów. Bulterier pogryzł jedną osobę. Do ataku doszło niedzielnego poranka, kiedy jeden z muzułmanów odmówił Polakowi otworzenia butelki z piwem.
Reklama

Do pierwszego zdarzenia doszło 25 czerwca, o godz. 10:00, na przystanku autobusowym w Longsight w Manchesterze. 26-letni Brytyjczyk pakistańskiego pochodzenia wracał właśnie z nabożeństwa w lokalnym meczecie. Na przystanku natknął się na Jakuba Wendlanda, który trzymał w ręku butelkę z piwem i psa na smyczy.

Polak poprosił Bakhtshireena Rehmana o otworzenie butelki. Gdy odmówił, 32-latek stał się agresywny i zaczął go obrzucać wyzwiskami.

Gdy mężczyzna próbował odejść, Polak poszczuł go psem, a następnie uderzył.

Zanim 26-latkowi udało się uciec, pies dotkliwie go pogryzł. Próbując wyrwać się zwierzęciu, zatrzymał przejeżdżający samochód.

W tym czasie Wendland wsiadł do autobusu jadącego w kierunku centrum Manchesteru. Wkrótce dopuścił się kolejnego ataku, tym razem na kobietę zmierzającą do pracy.

28-letnia Sundus Mirza zeznała później w sądzie, że boi się psów, dlatego widząc bulteriera, ominęła go szerokim łukiem. Wendland jednak ruszył za nią, szczując zwierzę.

“Bierz ją, bierz ją. Oni zabijają ludzi. Bierz muzułmankę” - wołał.

Gdy kobieta zaczęła krzyczeć, kilka osób zatrzymało się, a Polak odszedł.

Odpowiadający na zgłoszenie policjanci znaleźli później pijanego Polaka w centrum miasta. Podczas aresztowania zachowywał się agresywnie, pluł na policjantów i groził, że zabije funkcjonariuszy i ich rodziny.

Oboje poszkodowani zeznali w sądzie, że atak miał wyraźnie podłoże rasowe.

Obrońca Polaka poinformował, że jego klient chciałby przeprosić ofiary, choć samego zdarzenia nie pamięta. Tłumaczył, że Polak pił w sobotę po raz pierwszy od pół roku, a rano próbował piwem wyleczyć kaca.

“Nie uważa siebie za rasistę. Powiedział mi, że nigdy nie zachowywał się wobec nikogo w ten sposób i nie wierzy, że mógł coś takiego zrobić” - podkreślał.

Sędzia nie dał wiary zapewnieniom i uznał incydenty, do których doszło w zaledwie dwugodzinnym odstępie, za ataki na tle rasowym. Polak trafił na 2,5 roku do więzienia. Pies ma zostać uśpiony, chyba że zostanie dla niego znalezione odpowiednie miejsce pobytu.

Wendland mieszkał w Wielkiej Brytanii od 4 lat. W Manchesterze pracował jako operator wózka widłowego.

 

  Komentarze


  • Janusz
   13 września 2017, 15:39

   twarz teskniaca za rozumem ale przynajmniej jest pewny na 100% ze jeszcze 2,5 roku nie musi sie pakowac haha.

  • R2
   13 września 2017, 17:12

   Za niedlugo jak sie zle popatrzysz na muzulmanina dostaniesz wyrok.

  • Abdul Beshuya
   13 września 2017, 17:14

   Mógł go zabić. Dostałby wtedy trzy lata...

  • Czytelnik
   13 września 2017, 17:24

   Ja go znam on też jest z biłgoraja

  • Grażyna
   13 września 2017, 17:26

   Jak to podłoże rasowe??? Chyba mieli na myśli religijne bo zaatakował muzulmaninow

  • Grzegorz rozwadowski
   13 września 2017, 17:28

   Nie ma sprawiedliwosci w tym kraju za morderstwo anglik dostaje 3 lata a polak za pobicie 2,5 roku and w niedalekiej przyszlosci kolorowi beda wiekszoscia i wtedy oni pokaza co to znaczy tolerancja

  • Roki
   13 września 2017, 18:06

   Dziwne to trochę. Polak nie potrafił otworzyć piwa i prosił o pomoc muzułmanina. Widać tu tylko że polakom w sądzie wiary nie dają i skazują na te wyroki do odsiadki.

  • CIOCIA KLOCIA
   13 września 2017, 18:42

   A moze muzulmanin(bo znam takich ktorzy pija alkohol) poprosil polaka o otworzenie piwa i skonczylo to sie jak skonczylo i oczywiscie jak zwykle Polacy dostaja po glowie.no jak muzulmana mozna osadzac.ich moze osadzac tyllo Allach i dla nich sady noe istnieja wiec byl jakis tam INCYDENT bo to modne slowo teraz i Polak idzie siedziec.

  • Adas
   13 września 2017, 19:01

   A skąd wiadomo jak szczuł.... tzn chodzi mi o słowa które mówił do swojego psa....
   Czyżby muzułmanie tam znali i rozumieli po polskiemu?

  • Teddy
   13 września 2017, 19:11

   Nabožeństwo w meczecie , cuda cuda0

  • THC
   13 września 2017, 19:33

   Tak zwany ziomus, mordeczka. hahahaha

  • Znajomy
   13 września 2017, 21:38

   znam go osobiście od paru lat, gadałem z nim raz na widzeniu i jestem pewien na sto procent że to pobicie nie miało podłoża rasistowskiego, chłopak ma po prostu problemy z agresją, nie chodziło o żadną ideologie, ciekawe czy jakby innego polaka pobił też by 2,5 roku dostał..

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama

  Waluty


  Kurs NBP z dnia 23.02.2018
  GBP 4.737 złEUR 4.174 złUSD 3.391 złCHF 3.630 zł

  Sport


  Reklama