Menu

Polacy zatrzymani z 10 tys. nielegalnych papierosów

Polacy zatrzymani z 10 tys. nielegalnych papierosów
Szacuje się, że przemyt wyrobów tytoniowych kosztuje Irlandię €500 mln. (Fot. Getty Images)
10 tys. pochodzących z kontrabandy papierosów wykryli na terenie hrabstwa Kerry inspektorzy irlandzkiej skarbówki. W wyniku akcji wszczęto postępowanie przeciwko parze Polaków.
Reklama

We wtorek wieczorem inspektorzy odkryli w jednym z domów w Killorgin 50 kartonów czerwonych Marlboro. Wartość kontrabandy oszacowano na €5,5 tys. W związku ze sprawą przesłuchano pochodzących z Polski mężczyznę i kobietę.

Nalot był częścią prowadzonej w Irlandii akcji wymierzonej przeciwko szarej strefie, w tym sprzedaży nielegalnych wyrobów tytoniowych. 

Okazuje się, że ujawnianie osób przemycających i sprzedających papierosy nie należy do trudnych zadań. Kilka miesięcy temu dwóch byłych wysokiej rangi policjantów zbierało dane o nielegalnym handlu na północy hrabstwa Cork. Podając się za palaczy, rozmawiali z lokalnymi mieszkańcami, którzy bez problemu nieświadomie zdradzali numery telefonów do osób sprzedających tanie papierosy.

“Palacze” stanowili część zespołu dowodzonego przez byłego detektywa Gardy, nadinspektora Kevina Donohoe oraz byłego nadinspektora brytyjskiej Metropolitan Police - Willa O'Reilly'ego. Pracowali oni na zlecenie producenta wyrobów tytoniowych Phillip Morris International.

“Przemyt papierosów to obecnie prawdziwe szaleństwo. Po pierwsze, przywożą je z wakacji Irlandczycy, po drugie - jest rynek nielegalnego handlu. Rząd nic nie robi, aby rozwiązać problem, który mocno uderza w drobnych handlowców. Inspektorzy celni robią co w ich mocy, ale nie mają odpowiednich zasobów. Sprzedaż tytoniu w Irlandii spada. Z jednej strony ludzie rzucają ten nałóg, ale z drugiej - winny jest nielegalny rynek” - informuje Michael Hanley, członek Narodowej Federacji Handlowców, cytowany przez "Irish Independent".

Szacuje się, że przemyt wyrobów tytoniowych kosztuje Irlandię €500 mln.

 

  Komentarze


  • DENIS
   26 marca 2017, 15:25

   10 tyś. papierosów to UWAGA OSZAŁAMIAJĄCA kwota pieniędzy, z jakieś, pffff: 7 500 złotych w legalnej cenie i z jakieś AŻ, podkreślam AŻ: 3750 złociszy licząc po pół czyli jak na Irlandzkie warunki,
   znowu AŻ: 880 euro - TO CI DOPIERO SZMUGLERZY, MOŻE NIE WARTO BYŁO O TYM PISAĆ....

  • Do denis
   26 marca 2017, 20:40

   bo londynek nie ma o czym napisac hehehe banda cwe...i pustaków

  • ...aż się popłakałem
   26 marca 2017, 22:21

   Bożę!!!...aż się popłakałem ze śmiechu. Ja kupiłem od przemytnika 50 sztang 3 dni temu. Zapłaciłem 24 funa za sztangę to wyszło razem 1200 funa. Sprzedam to po 30 za sztangę to zarobię na tym 6 funa za sztangę co w całości da mi zarobek rzędu 300 funa. Co za kontrabanda. ....a zapomniałem, że mojej starej muszę zostawić z 10 sztang bo ja nie palę to będzie kobita miała na jakieś 3 miechy. To zarobię 240 funa. Już się czuję bossem tytoniowym w UK:)))) Będę musiał zatrudnić najemników z bronią, żeby chronili mnie przed Gardą na emeryturze tyle, że nie wiem skąd wezmę pieniądze na broń dla nich.

  • S,aruga
   27 marca 2017, 00:52

   s.aruga

  • THC
   27 marca 2017, 07:49

   Jak zwykle polaczki chcieli zarobic zeby im sie bilet w dwie strony wrocil! co za frajerzy i nie udacznicy zyciowi zeby tak robic!!!

  • Denis
   27 marca 2017, 15:19

   Bardziej od "polaczków-cebulaczków" zawsze bardziej interesują mnie osoby które same sobie cisną i swojemu narodowi przez takie pierydolenie a sami często dość mocno wpisują się w definicję tzw "polaczka".
   Skoro tak siebie nienawidzicie to warto sobie pierydolnąć w łeb albo nie wracać do burackiej Polski po Brexicie (chociaż do rodaków w kraju się to też tyczy). Nie mylić z polskojęzycznymi żydami mieszkającymi w Polsce którzy to często w pierwszym szeregu cisną na "Polaczków" jak to określiłeś THC .....

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama

  Waluty


  Kurs NBP z dnia 24.04.2018
  GBP 4.800 złEUR 4.198 złUSD 3.440 złCHF 3.516 zł

  Sport


  Reklama