Menu

Obserwatorium: Przywódca tzw. Państwa Islamskiego nie żyje

Obserwatorium: Przywódca tzw. Państwa Islamskiego nie żyje
Informacje o śmierci Abu Bakr al-Baghdadiego nie zostały potwierdzone przez wywiad USA. (Fot. thepeninsulaqatar.com)
Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka poinformowało wczoraj, że posiada "sprawdzone informacje o zabiciu" przywódcy tzw. Państwa Islamskiego (IS) Abu Bakr al-Bagdadiego. Nie podano więcej szczegółów o śmierci szefa IS.
Reklama

W odpowiedzi na doniesienia Obserwatorium rzecznik Pentagonu oświadczył, że USA nie mają informacji, aby móc potwierdzić śmierć al-Bagdadiego.

Irańska agencja prasowa Mehr oraz rosyjskie media donosiły wczoraj, że terroryści IS potwierdzają, że ich przywódca nie żyje. O śmierci al-Bagdadiego nie poinformowała jednak powiązana z IS propagandowa agencja Amak.

Wcześniej rosyjski wiceminister spraw zagranicznych Oleg Syromołotow oświadczył, że jest wysoce prawdopodobne, że al-Bagdadi nie żyje. Według rosyjskiego ministerstwa obrony przywódca IS zginął 28 maja w rosyjskim nalocie wymierzonym w miejsce, gdzie odbywało się posiedzenie kierownictwa IS. 29 czerwca śmierć al-Bagadiego potwierdził Ali Szirazi, przedstawiciel najwyższego duchowo-politycznego przywódcy Iranu Alego Chameneia.

Bojownicy IS zostali dwa dni temu wyparci z irackiego Mosulu, w którym w czerwcu 2014 roku al-Bagdadi proklamował kalifat o nazwie Państwo Islamskie na okupowanych wówczas terenach w Iraku i Syrii.

 

  Komentarze


  • Kto im wierzy ?
   12 lipca 2017, 14:42

   ktory to juz raz agent mos a du umiera i znika zeby pozniej znow sie pojawic i ozyc? gubia sie w zeznaniach panstwa stojace za isis

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama

  Waluty


  Kurs NBP z dnia 21.03.2018
  GBP 4.856 złEUR 4.242 złUSD 3.454 złCHF 3.620 zł

  Sport


  Reklama