Ligue 1: Frankowski z kolejnym golem. Lens naciska na PSG

Polak rządzi w lidze francuskiej! (Fot. Jean Catuffe/Getty Images)
Przemysław Frankowski zdobył bramkę dla Lens w wygranym 2:1 meczu przed własną publicznością z Reims w 32. kolejce ekstraklasy francuskiej. To czwarty gol piłkarza reprezentacji Polski w tym sezonie.

Gospodarze źle rozpoczęli mecz. Od 19. minuty grali w osłabieniu po czerwonej kartce, którą otrzymał Kevin Danso. Cztery minuty później zespół Reims objął prowadzenie po golu Folarina Balaguna.

Wyrównującą bramkę zdobył w 40. minucie Frankowski, wykorzystując rzut karny, a na początku drugiej połowy trzy punkty gospodarzom dało trafienie Seko Fofany.

W tabeli Lens umocniło się na drugim miejscu i traci tylko trzy punkty do broniącego tytułu Paris Saint-Germain. Paryżanie będą podejmować dzisiaj Ajaccio, w składzie prawdopodobnie z Lionelem Messim, który dostał zgodę na powrót do drużyny po krótkim zawieszeniu za samowolną podróż do Arabii Saudyjskiej.