Liga niemiecka: Bramka Kamińskiego w ważnym meczu Schalke

Marcin Kamiński strzelił fantastycznego gola. (Fot. Getty Images)
Obrońca Marcin Kamiński zdobył bramkę dla Schalke Gelsenkirchen w wygranym u siebie 5:2 meczu z Herthą Berlin w 28. kolejce niemieckiej ekstraklasy piłkarskiej. Dzięki zwycięstwu zespół z Zagłębia Ruhry opuścił ostatnie miejsce w tabeli.

Kamiński, który większość sezonu opuścił z powodu kontuzji łydki, trafił do siatki z rzutu wolnego w drugiej minucie doliczonego czasu gry. To jego pierwsza bramka w obecnych rozgrywkach.

Polski obrońca asystował także przy pierwszym trafieniu Tima Skarke w 3. minucie.

To bardzo ważna wygrana broniącego się przed spadkiem zespołu z Gelsenkirchen. Schalke awansowało na 16. miejsce w tabeli i ma punkt przewagi nad VfB Stuttgart i dwa nad Herthą.

Drużyna ze Stuttgartu mecz 28. kolejki rozegra dzisiaj u siebie z Borussią Dortmund. Prowadzący w tabeli Bayern Monachium tego dnia podejmie Hoffenheim.