Liga francuska: Efektowny gol Milika dał zwycięstwo Marsylii

Milik uratował Olympique, strzelając decydującego gola. (Fot. Getty Images)
Arkadiusz Milik strzelił gola tzw. przewrotką, dzięki czemu jego Olympique Marsylia pokonał na wyjeździe FC Metz 2:1 w wieczornym meczu 24. kolejki francuskiej ekstraklasy. Polski piłkarz ma w tym sezonie ligowym łącznie pięć bramek.

Milik wszedł na boisko dopiero w 76. minucie, przy stanie 1:1. Już sześć minut później popisał się bardzo efektownym zagraniem - stojąc tyłem do bramki, przyjął piłkę na klatkę piersiową i oddał strzał w ekwilibrystyczny sposób. Bramkarz gospodarzy był bez szans.

"To rzeczywiście bardzo ładny gol, jestem bardzo zadowolony" - cieszył się po meczu Milik.

Do przerwy OM prowadził po golu Cedrica Bakambu (to właśnie jego zmienił Milik), a Metz wyrównał w 52. minucie (Habib Maiga).

Milik, który w tym miesiącu skończy 28 lat, utrzymuje znakomitą formę. Był bohaterem drużyny również w poprzedniej kolejce, gdy w wygranym 5:2 meczu z Angers strzelił trzy gole.

Jego zespół odpadł niedawno z rozgrywek o Puchar Francji, ale ma duże szanse wywalczenia miejsca w Lidze Mistrzów. Zajmuje drugie miejsce z dorobkiem 46 punktów. Poza zasięgiem wydaje się Paris Saint-Germain (59), ale nad trzecim w tabeli Nice piłkarze z Marsylii mają już cztery punkty przewagi.

"Wiemy, że możemy grać jeszcze lepiej. Do końca sezonu zostało jeszcze sporo kolejek. Musimy cały czas być skoncentrowani" - podkreślił Milik.