Legia poległa

Piłkarze Legii Warszawa w swoim drugim sparingu w trakcie zimowych przygotowań przegrali w tureckim Belek z Karabachem Agdam 0:2 (0:0). Przy stracie drugiej bramki fatalny błąd popełnił testowany w polskim zespole nigeryjski obrońca Taye Taiwo.

Trener Henning Berg postawił na młodych graczy oraz tych, którzy jesienią pełnili funkcję rezerwowych. Na lewej obronie wystąpił natomiast testowany Taiwo.

W grze nigeryjskiego obrońcy, który pozostaje zawodnikiem tureckiego Bursasporu, widać było spore zaległości. O ile w pierwszej połowie wyróżnił się strzałem z dystansu, to po przerwie popełnił poważny błąd, po którym rywale zdobyli drugą bramkę - w 82. minucie wykorzystał to Cavid Tagijew.

Wcześniej (67. minuta) Konrada Jałochę po efektownej akcji pokonał Brazylijczyk Reynaldo.

Nie wiadomo, czy Taiwo pozostanie w zespole mistrza Polski. Uraz grającego na tej pozycji Tomasza Brzyskiego okazał się nie tak groźny, jak pierwotnie przypuszczano.

Coraz bliższy realizacji wydaje się natomiast transfer z Zawiszy Bydgoszcz ofensywnego pomocnika Michała Masłowskiego, który z kolei ma zastąpić kontuzjowanego Ondreja Dudę.