Menu

Kantar Public: 51% badanych źle ocenia pracę rządu, dobrze - 38%

Kantar Public: 51% badanych źle ocenia pracę rządu, dobrze - 38%
40% oceniło ją pozytywnie, z czego zdecydowanie dobrze – 8% badanych. Łącznie 47% ankietowanych wystawiło premier negatywną ocenę. (Fot. Getty Images)
51% ankietowanych źle ocenia działalność rządu, pozytywnie mówi o niej 38 % - wynika z sondażu Kantar Public. 47% badanych wystawiło też negatywną ocenę pracy premier, a 40% - dobrą. O działalności prezydenta pozytywnie mówi 44%, źle - 45%.
Reklama

W przeprowadzonym sondażu, wśród łącznie 51% ankietowanych krytycznie oceniających działalność rządu: 17% uważa, że Rada Ministrów działa bardzo źle, a 34% - że raczej źle. W grupie - 38-procentowej - dobrze wypowiadających się o pracy rządu: 5% ocenia, że pracuje on zdecydowanie dobrze, 33%, że raczej dobrze. 11% badanych nie wyraziło opinii na temat działalności rządu.

W porównaniu z sondażem z lutego odsetek ocen negatywnych działalności rządu nie zmienił się, ocen pozytywnych było o 1 punkt procentowy więcej.

Jeśli chodzi o pracę premier Beaty Szydło - łącznie 40% oceniło ją pozytywnie, z czego zdecydowanie dobrze – 8% badanych, a raczej dobrze – 32%. Łącznie 47% ankietowanych wystawiło premier negatywną ocenę, w tym 16% - oceniło ją zdecydowanie negatywnie, a 31% - raczej negatywnie. 13%. badanych nie wyraziło zdania na ten temat.

W porównaniu z wynikami z lutego o 4 punkty procentowe spadł odsetek ocen pozytywnych pracy premier, a odsetek ocen negatywnych wzrósł o 2 punkty procentowe.

W sondażu proszono też o ocenę pracy prezydenta Andrzeja Dudy. Zdaniem łącznie 44% badanych dobrze wypełnia on obowiązki prezydenta, z czego 11%. uważa, że zdecydowanie dobrze, a 33 - raczej dobrze. Negatywną ocenę wystawiło mu w sumie 45 proc. badanych, z czego 18% uważa, że Andrzej Duda zdecydowanie źle wypełnia obowiązki prezydenta, a 27%, że raczej źle. 11% badanych nie potrafiło jednoznacznie ocenić działalności prezydenta.

W stosunku do sondażu z lutego grupa pozytywnie oceniających działalność prezydenta zmniejszyła się o 2 punkty procentowe, a odsetek ocen negatywnych zwiększył się o 1 punkt procentowy.

Niemal powszechne poparcie dla działalności rządu, premiera i prezydenta deklarują wyborcy PiS, w elektoratach PO i Nowoczesnej przeważają oceny krytyczne, zwolennicy Kukiz'15 mają opinie niemal równo podzielone. Oprócz tych oczywistych tendencji warto zwrócić uwagę na to, że wśród potencjalnych wyborców opozycji wciąż znajduje się stosunkowo liczna grupa, która dobrze ocenia pracę premier Beaty Szydło, prezydenta Andrzeja Dudy oraz rządu" - zauważa Kantar Public.

"Wiemy od kilku dni, że Platforma Obywatelska planuje złożyć dzisiaj wniosek o konstruktywne wotum nieufności dla obecnego rządu. Czy, mimo minionych i nadchodzących wydarzeń, oceny Polaków dotyczące działalności rządu, premiera i prezydenta utrzymają się na podobnym, stabilnym poziomie, co w ciągu ostatnich kilku miesięcy, pokażą kolejne pomiary" - dodaje Kantar Public.

Sondaż został przeprowadzony 3-8 marca 2017 roku na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1 059 mieszkańców Polski w wieku 15 i więcej lat, metodą wywiadów bezpośrednich wspomaganych komputerowo.

 

  Komentarze


  • Goral
   18 marca 2017, 06:45

   Kantar public. . Co to jest? ???PO otwozylo agencje badan publicznych ,prezesem pewno jest Hanka Waltz I za kase z dzikiej prywatyzacji sponsoruje firme. Ale jaja! !!!!!!!!!!😂😂

  • Gregor
   18 marca 2017, 07:00

   W d...e wsadzcie sobie ten sondaz, a takze kazdy inny. A jak sie nudzi to spie....c do wrozki.

  • Lozanna
   18 marca 2017, 08:56

   kantar?kantor?mosze kantor?

  • Roman
   18 marca 2017, 09:34

   Jak widac propagandy na londynku nie brakuje! bo PIS ma 70% poparcia a PO 0% Schetyna, Gronkiewicz, Budka itp.to zlodzieje i ludzie bez wstdu! !!!

  • Gosc 044
   18 marca 2017, 15:16

   A OPOPS w PL to rodzinki i pobratynce z ludzi PiS-u robią obliczenia nt kto jakie ma poparcie tak że nie wierzę w sondaże bo każdy ustawia dla swoich

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama

  Waluty


  Kurs NBP z dnia 24.04.2018
  GBP 4.800 złEUR 4.198 złUSD 3.440 złCHF 3.516 zł

  Sport


  Reklama