Juventus show off depth as treble dream moves closer

"Stara Dama" sięgnęła po Puchar Włoch po raz 10. (Fot. Getty Images)
Juventus are on the verge of a historic treble after collecting the Coppa Italia on Wednesday, with Alessandro Matri ensuring that the entire Bianconeri squad will receive their fair share of the limelight if they do go on to beat Barcelona in the Champions League final.

"Stara Dama" sięgnęła po Puchar Włoch po raz 10., a ostatnio ta sztuka udała jej się 20 lat temu.

Po 90 minutach utrzymywał się remis 1:1, a oba gole padły już w pierwszym kwadransie. W czwartej minucie do siatki po strzale głową trafił Rumun Stefan Radu, a w 11. do wyrównania doprowadził efektownym uderzeniem nożycami kapitan Juventusu Giorgio Chiellini.

Na kolejne trafienie kibice musieli czekać aż do ósmej minuty dogrywki. Prowadzenie "Juve" zapewnił Alessandro Matri, choć w tej sytuacji lepiej powinien zachować się bramkarz rywali Albańczyk Etrit Berisha.

O trzeci tytuł turyńczycy powalczą z Barceloną 6 czerwca w Berlinie. Katalończycy również mogą grać wtedy o tę stawkę - są już mistrzami Hiszpanii, a ponadto 30 maja zagrają w finale krajowego Pucharu z Athletic Bilbao.