Menu

Jak wyżywić coraz ludniejszy Londyn? Naukowcy szukają rozwiązań

Jak wyżywić coraz ludniejszy Londyn? Naukowcy szukają rozwiązań
Do 2025 roku liczba mieszkańców Londynu może wynieść nawet 10 mln. (Fot. Thinkstock)
W ciągu roku, do czerwca 2016 roku, Londynowi przybyło 100 tys. mieszkańców. Obecnie, według danych Krajowego Biura Statystycznego (ONS), w brytyjskiej metropolii zamieszkuje 8 mln ludzi.
Reklama

Specjaliści z firmy agronomicznej Syngenta ustalili, że jeśli aktualne trendy się utrzymają, to w ciągu najbliższego ćwierćwiecza niezbędne będzie dodatkowe obsianie pszenicą pól równych trzykrotnej wielkości dzielnicy Camden. Ziemniaki należałoby natomiast posadzić na terenie odpowiadającym Lewisham.

Konieczny będzie również zbiornik wodny 500 razy większy od jeziora Loch Ness.

Firma, wraz z dziennikiem “Evening Standard”, przygotowała instalację w formacie 3D pod tytułem “Przyszłość żywności”. Wystawa umieszczona w poczekalni stacji King’s Cross pokazuje wyzwania, jakie idą za wzrostem populacji.

Jednym z celów ekspozycji jest podkreślenie, że bez nowoczesnych rozwiązań Londyn potrzebowałby upraw na polach 30-krotnie większych od swojej powierzchni. Największym przełomem we współczesnym rolnictwie od lat 60. ubiegłego wieku okazały się hodowla nasion i środki ochrony roślin.

“Jesteśmy niezwykle podekscytowani tą unikatową okazją szerzenia świadomości na temat faktów i liczb dotyczących produkcji żywności i znaczenia postępu w rolnictwie dla zapewniania dostaw jedzenia naszym obywatelom. Jest to także okazja do wysłuchania opinii i niepokojów społeczeństwa w tym zakresie” - podkreślił Gary Mills-Thomas, szef Syngenta na Wielką Brytanię i Irlandię.

Dzięki imigrantom, o prawie pół miliona wzrosła w ciągu ostatnich pięciu lat populacja Londynu.

 

  Komentarze


  • Irma
   10 września 2017, 11:48

   zapraszam do szkocji , niech wybudują 2 londyn w szkocji , tu jest tyle miejsca zieleni , wody , czystego powietrza a nie tam się kiszą , paranoja jakas , a szkocja to pustkowie , dało by rade , nierozumiem ,

  • Wolny
   10 września 2017, 12:19

   Czytelnik i THC jesli macie jaja to proponuje spotkanie . Wybierzcie miejsce w Londynie gdzie moglibysmy sie spotkac . Ja przyjade napewno i wtedy chcialbym uslyszec to od was prosto w oczy to co tutaj wypisujecie i zweryfikujemy co jest prawda . I nie zapomnijcie torby w krate bo jak mnie przekonacie do swoich racji to kupie odrazu 2 torby. Co wy na to ? Chyba uczciwy uklad?

  • THC
   10 września 2017, 13:07

   Wychodzi na to, ze po brexice wszyscy ci ktorzy dostana wizy, przyjada wyprodukowac nam jedzenie. To jest taki wstep do tego jak bedziemy zarzadzac imigrantami z europy wschodniej.

  • You touch my tralalala
   10 września 2017, 14:55

   Na swoich angielskich kartach kredytowych narobiłem właśnie 20tyś długu- termin spłaty dopiero za dwa lata a więc już po brexicie , to miło że za dwa lata THC będzie spłacał te pieniądze bo ja wyjeżdżam stąd już za niecały miesiąc

  • THC
   10 września 2017, 16:07

   Az tak dobrze to nie ma, bo system dluznikow bedzie dzialal dalej. A ja sie bardzo ciesze bo bedziesz mial do splacenia w PL £20tys x 4.6 + odsetki. Bardzo dobrze.

  • No i
   10 września 2017, 23:07

   No i zyja po 15-20 osob w domu, bo POKOJ kosztuje nawet 1000 funtow!

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama

  Waluty


  Kurs NBP z dnia 19.02.2018
  GBP 4.683 złEUR 4.147 złUSD 3.341 złCHF 3.601 zł

  Sport


  Reklama