Felix zrównała się z Boltem i Ottey

Amerykanka ma Czternaście medali MŚ. (Fot. Getty Images)
Amerykanka Allyson Felix, która zajęła trzecie miejsce w biegu na 400 m lekkoatletycznych mistrzostw świata w Londynie, zdobyła swój czternasty medal w historii tej imprezy. Zrównała się z rekordzistami - Jamajczykiem Usainem Boltem i jego rodaczką Merlene Ottey.

Broniąca tytułu Felix uzyskała wczoraj w Londynie czas 50,08. Triumfowała inna z Amerykanek, Phyllis Francis (49,92).
To jej drugi brązowy medal MŚ w karierze. Oprócz tego 31-letnia zawodniczka zdobyła dziewięć złotych (najwięcej ze wszystkich kobiet) i trzy srebrne.

Czternaście medali MŚ mają w swoim dorobku również Bolt (11 złotych, 2 srebrne, 1 brązowy) oraz Ottey (odpowiednio 3-4-7). Słynny jamajski sprinter może poprawić to osiągnięcie - wystąpi w sztafecie 4x100 m, ale Felix ma szansę jeszcze bardziej wyśrubować swoje osiągnięcie. Amerykanka może wystartować bowiem w obu sztafetach, czyli 4x100 i 4x400 m.