Menu

El. MŚ 2018: Dania zatrudniła informatyka, by pokonać Polaków

El. MŚ 2018: Dania zatrudniła informatyka, by pokonać Polaków
Polska zajmuje pierwsze miejsce po czterech kolejkach eliminacji w grupie E. (Fot. Getty Images)
Dania, grupowy rywal Polski w eliminacjach piłkarskich mistrzostw świata w 2018 roku otrzymał dodatkowe wsparcie od swojej federacji (DBU) - chodzi o zatrudnienie wybitnego specjalisty od analiz i wizualizacji komputerowych.
Reklama

Mounir Akhiat posiada wykształcenie informatyczne oraz trenerskie najwyższego szczebla. Jego ostatnim pracodawcą był kopenhaski klub Broendby IF. Teraz został zatrudniony na pełnym etacie przez DBU i zajmie się szczegółową analizą grupowych rywali przy zastosowaniu programów komputerowych i nagrań wideo.

Selekcjoner reprezentacji Danii Age Hareide poinformował, że jest bardziej niż zadowolony ze wzmocnienia grupy trenerskiej przez specjalistę od nowych technologii. "Jest to kluczowa sprawa w nowoczesnym futbolu" - zaznaczył.

"Zwykle mamy do czynienia z trenerem, który usiłuje być specjalistą lub odwrotnie ze specjalistą, który stara się zrozumieć futbol. W tym przypadku dostaliśmy dwa w jednym i Akhiat przez lata pracy w Broendby oraz jako doradca DBU potwierdził, że jest wysokiej klasy ekspertem jeżeli chodzi o informatyczna analizę nowoczesnej piłki nożnej" - dodał szkoleniowiec.

"Opracowałem specjalny program do wizualizacji najróżniejszych wariantów gry, który udowodnił, że czas zrozumienia przez piłkarzy strategii trenera lub rozgryzienia taktyki i powtarzalnych fragmentów gry rywala znacznie się skraca, nie mówiąc już o szczegółowej analizie każdego zawodnika, zarówno jego silnych jak i słabych punktów" - oznajmił Akhiat.

Polska zajmuje pierwsze miejsce po czterech kolejkach eliminacji w grupie E. 

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama

  Waluty


  Kurs NBP z dnia 24.04.2018
  GBP 4.800 złEUR 4.198 złUSD 3.440 złCHF 3.516 zł

  Sport


  Reklama