Efektowny gol Zielińskiego w wygranym meczu Napoli

Piotr Zieliński popisał się przepięknym trafieniem z dystansu. (Fot. Getty Images)
Piotr Zieliński zdobył bramkę po strzale z dystansu w wygranym 4:2 z Monzą wyjazdowym meczu 31. kolejki włoskiej ekstraklasy piłkarskiej. To trzecie w tym sezonie ligowym trafienie polskiego pomocnika, który wyszedł w podstawowym składzie i grał do 68. minuty.

Zieliński trafił do siatki w 61. minucie, wówczas na 3:1 dla gości. Reprezentant Polski popisał się efektownym strzałem z prawie 20 metrów. Piłka odbiła się jeszcze od poprzeczki i wpadła do siatki obok bezradnego golkipera gospodarzy Michele Di Gregorio.

Krótko wcześniej gole dla ustępujących mistrzów Włoch zdobyli Nigeryjczyk Victor Osimhen (w 55. minucie) i Matteo Politano (57.), natomiast dla gospodarzy, już w dziewiątej minucie, Matia Duric.

Chwilę po golu Zielińskiego piłkarze Monzy zdobyli bramkę kontaktową na 2:3 (Andrea Colpani), ale ostatnio słowo należało do Napoli. W 68. minucie wynik ustalił Giacomo Raspadori.

Poza kadrą zwycięskiej ekipy pozostał bramkarz Hubert Idasiak. Napoli zajmuje w tabeli siódme miejsce z dorobkiem 48 punktów.