Menu

Co zobaczy brytyjska książęca para w Polsce?

Co zobaczy brytyjska książęca para w Polsce?
Grafiik Williama i Kate nad Wisłą będzie bardzo napięty. (Fot. Getty Images)
Co zobaczy brytyjska książęca para w Polsce i gdzie będzie można ich spotkać? Szczegółowy plan wizyty Williama i Kate w Warszawie i na Pomorzu.
Reklama

Para książęca William i Kate wraz z dziećmi przybędzie do Warszawy pojutrze wczesnym popołudniem, następnie będzie podjęta przez parę prezydencką Andrzeja Dudę i Agatę Kornhauser-Dudę w Pałacu Prezydenckim. Ok. godz. 15:15 para książęca odbędzie spacer po Krakowskim Przedmieściu.

Obie pary: książęca i prezydencka udadzą się potem do Muzeum Powstania Warszawskiego, gdzie spotkają się z polskimi i brytyjskimi weteranami II wojny światowej, bohaterami powstania warszawskiego oraz tymi, którzy w powstaniu pomagali. Para książęca oraz prezydent Duda z małżonką oddadzą też hołd powstańcom warszawskim zapalając znicze pod dzwonem "Monter".

Para książęca weźmie też udział w spotkaniu z młodymi przedsiębiorcami w wieżowcu Warsaw Spire. Tematem spotkania będą startupy i początek polsko-brytyjskiego eventu "Warsaw-London bridge", którego celem jest współpraca startupów z obu krajów oraz pomoc małym polskim firmom w uzyskaniu dostępu do rynków globalnych.

Wieczorem w Łazienkach Królewskich odbędzie się przyjęcie na cześć Królowej Brytyjskiej w obecności pary książęcej. Gośćmi honorowymi będzie polska para prezydencka. Na przyjęciu książę William wygłosi przemówienie, które ma być jedynym publicznym wystąpieniem księcia podczas wizyty w Polsce. "Będzie też list królowej brytyjskiej, odczytany przez ambasadora brytyjskiego" - poinformował szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski.

W Warszawie William i Kate wraz z dziećmi, blisko 4-letnim Georgem (będzie obchodził urodziny tuż po wizycie w Polsce) i 2-letnią Charlottą, zamieszka w Belwederze.

Drugi dzień wizyty w Polsce para książęca spędzi w Gdańsku. William i Kate najpierw odwiedzą były niemiecki nazistowski obóz koncentracyjny Stutthof w Sztutowie, gdzie oddadzą hołd ofiarom nazizmu. Następnie, już w Gdańsku, książęca para odwiedzi Teatr Szekspirowski a także Europejskie Centrum Solidarności. Złożą także wieńce pod Pomnikiem Poległych Stoczniowców, upamiętniając bohaterstwo polskiej Solidarności.

Po wizycie w Gdańsku książęca para wróci do Warszawy, gdzie spędzi drugą noc. Wizyta zakończy się w środę prywatnym spotkaniem w Belwederze z parą prezydencką. Kate i William z Warszawy udadzą się do Berlina.

 

  Komentarze


  • Polak
   15 lipca 2017, 19:19

   Zobaczą środkowy palec i bilbord z napisem ,,back to you country" 🖕

  • Czytelnik
   15 lipca 2017, 23:00

   Biedę z nędzą

  • Gumiś
   16 lipca 2017, 05:44

   według znawców atawizmu u człowieka-podobnie jak u zwierząt-szerokie okazywanie uzębienia,jest oznaką agresji i chęci zapanowania,nad innym osobnikiem-ktoś kto uważa się za nad człowieka-tu ta para często szczezaca zęby,ma taką cechę i wobec takich ludzi trzeba mieć dystans! a co zobaczą? mam to w d...pie!

  • Aa g
   16 lipca 2017, 09:32

   Beda sie zastanawiac dlaczego ludzie wyjeżdżają z tak pieknego kraju na wyspe ktora mozna nazwac "kulturowa betoniarka " ale wtedy ktos podejdzie i sprubuje wytluwaczyc ustrój polityczny i system podatkowy no i czar prysnie.

  • Zenek
   16 lipca 2017, 12:10

   Powinni zobaczyc srodkowy palec i wielkie bilbordy z napisem
   Brexit Means Brexit !!!!!
   Back to you country!!!!
   Isolate the British people on their island !!!
   🖕We warmly welcome you our friends 🖕

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama

  Waluty


  Kurs NBP z dnia 26.04.2018
  GBP 4.845 złEUR 4.239 złUSD 3.483 złCHF 3.540 zł

  Sport


  Reklama