Menu

Co trzeci pracownik bardziej zestresowany po urlopie niż przed

Co trzeci pracownik bardziej zestresowany po urlopie niż przed
Powrót do pracy po urlopie może być stresujący. (Fot. Thinkstock)
Jeden na trzech irlandzkich pracowników czuje się bardziej zestresowany po urlopie niż przed - wynika z danych dublińskiej agencji rekrutacyjnej Cpl Resources. W życiu zawodowym ankietowani jako najbardziej wyczerpujące wskazują oczekiwanie ciągłego komunikowania się.
Reklama

Specjaliści z Cpl Resources podkreślają, że pracodawcy poświęcają zbyt dużo czasu i pieniędzy na zatrudnianie nowych ludzi, zamiast inwestować w talenty, które już mają.

“Nowe możliwości cały czas przemawiają do pracowników, dlatego ważne jest dostarczanie załodze wystarczającej ilości bodźców i bonusów, by zatrzymać ich w firmie. Nasze badanie Employment Market Monitor wykazuje, że lepiej jest wykorzystywać zdolności ludzi, którymi się dysponuje, niż szukać nowych” - informuje Peter Cosgrove, dyrektor agencji.

Jedną z metod nagradzania pracowników są dni wolne. Zdaniem specjalistów, świadomość, że spędzi się przy biurku mniej czasu, czyni ludzi bardziej produktywnymi. Pomimo to, 80% mieszkańców Irlandii nie wykorzystuje w pełni przysługujących im dni urlopu. 

Raport wykazał także, iż 60% zatrudnionych woli komunikować się za pośrednictwem maila. Zdaniem eksperta, nie jest to jednak najlepsza forma porozumiewania się w firmie.

“Więcej pisania i mniej mówienia może jest wydajniejsze, ale wpływa negatywnie na bezpośrednie kontakty oraz budowanie relacji między członkami załogi i z klientami” - podkreśla ekspert.

 

  Komentarze


  • Alex w
   14 lipca 2017, 11:01

   Wcale sie nie dziwie,jak wszystkie pieniádze z credit card wydal na urlop tylko zeby sie popisac na face book, haha a teraz zyje ze swiadomosciá ze caly rok trzeba bedzie splacac plus odsetki narka

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama

  Waluty


  Kurs NBP z dnia 23.04.2018
  GBP 4.779 złEUR 4.180 złUSD 3.416 złCHF 3.495 zł

  Sport


  Reklama