Chelsea, Arsenal and Man City win with ease

Chelsea pokonała Tottenham Hotspur 3:0 (Fot. Getty Images)
Manchester City boss Manuel Pellegrini says his side's victory at Southampton proves they are capable of challenging Chelsea for the Premier League title.

Pod wodzą Portugalczyka Jose Mourinho Chelsea nie przegrała żadnych z 23 derbów stolicy, rozegranych na Stamford Bridge. Wczoraj odniosła 17. zwycięstwo.

Z bardzo dobrej strony pokazał się Didier Drogba - gwiazdor drużyny, który wrócił do niej po dwuletniej nieobecności. Reprezentant Wybrzeża Kości Słoniowej zagrał od pierwszej minuty pod nieobecność zawieszonego za kartki pochodzącego z Brazylii Diego Costy.

Drogba najpierw asystował przy trafieniu Belga Edena Hazarda w 19. minucie, a chwilę później sam wpisał się na listę strzelców. Wynik ustalił w 73. minucie Francuz Loic Remy.

Chelsea, jedyna niepokonana drużyna Premier League, zgromadziła 36 punktów i o sześć wyprzedza broniący tytułu zespół Manchesteru City.

Strachu mistrzom Anglii napędził w 19. minucie Connor Wickham, dając gospodarzom prowadzenie 1:0, ale później do siatki trafiali już tylko goście. Rozpoczął już 120 sekund później Argentyńczyk Sergio Aguero, wykorzystując podanie Czarnogórzanina Stevana Jovetica.

Nieco ponad kwadrans później obaj piłkarze zamienili się rolami i Jovetic dał gościom prowadzenie 2:1. Później na listę strzelców wpisali się jeszcze Argentyńczyk Pablo Zabaleta (55) i po raz drugi Aguero (71), który jest najskuteczniejszym zawodnikiem angielskiej ekstraklasy z 14 golami.

Trzecie miejsce w tabeli zajmuje Southampton z 26 punktami, który przegrał 0:1 z Arsenalem, tracąc bramkę w końcowych minutach drugiej połowy. Jej strzelcem był niezawodny Chilijczyk Alexis Sanchez, który zdobył dziewiątego ligowego gola w tym sezonie. W kadrze londyńczyków zabrakło zmagającego się wciąż z kontuzją Wojciecha Szczęsnego.

"Święci" mają już tylko jeden punkt przewagi nad Manchesterem United, który we wtorek pokonał 2:1 Stoke City, odnosząc czwarte z rzędu zwycięstwo. Arsenal jest szósty i do "Czerwonych Diabłów" traci dwa "oczka".

We wtorek bramkarz Swansea City Łukasz Fabiański zachował czyste konto w wygranym 2:0 meczu z Queens Park Rangers. Po komplet punktów sięgnął także Liverpool, który wygrał 3:1 z zamykającym tabelę Leicester City. W barwach "Lisów" cały mecz rozegrał Marcin Wasilewski.