Boruc broni karnego. Jego zespół wygrywa aż 8:0!

34-letni Boruc z najlepszej strony zaprezentował się w 53. minucie (Fot. Getty Images)
Bramkarz AFC Bournemouth i reprezentacji Polski Artur Boruc obronił rzut karny w wyjazdowym meczu 14. kolejki drugiej ligi angielskiej z Birmingham City. Jego zespół wygrał aż 8:0 (3:0) i awansował na czwarte miejsce w tabeli.

Boruc został wypożyczony do Bournemouth z występującego klasę wyżej Southampton 19 września (umowa do stycznia) i od tego czasu jego nowa drużyna spisuje się znakomicie. W październiku wygrała cztery kolejne spotkania na zapleczu Premier League, w trzech ostatnich nie tracąc bramki.

Wczoraj piłkarze gości mieli ułatwione zadanie, ponieważ już w siódmej minucie obrońca gospodarzy - Kanadyjczyk David Edgar zobaczył czerwoną kartkę.

34-letni Boruc z najlepszej strony zaprezentował się w 53. minucie. Wówczas polski bramkarz - przy stanie 3:0 dla jego zespołu - obronił rzut karny wykonywany przez Szkota Paula Caddisa.

Po czternastu kolejkach AFC Bournemouth zajmuje czwarte miejsce (24 pkt), tracąc tylko dwa punkty do lidera Derby County.