Bolt: To był mój najgorszy w karierze bieg na 200 m

Bolt skrytykował siebie po biegu w Nowym Jorku (Fot. Getty Images)
Jamajczyk Usain Bolt, który w mityngu Diamentowej Ligi w Nowym Jorku wygrał bieg na 200 m w 20,29, ocenił, że był to jego najgorszy w karierze występ na tym dystansie. Podczas rozgrzewki Justyna Kasprzycka doznała częściowego zerwania ścięgna Achillesa.

Zawodniczka AZS AWF Wrocław, dwukrotnie czwarta w ubiegłorocznych konkursach skoku wzwyż w halowych mistrzostwach świata w Sopocie i mistrzostwach Europy w Zurychu, w tym sezonie już prawdopodobnie nie wystartuje.

Sobotnią rywalizację na wyspie Randall's w dzielnicy Manhattan wygrała mistrzyni kontynentu Hiszpanka Ruth Beitia - 1,97. Z identycznym wynikiem drugie miejsce zajęła utytułowana Chorwatka Blanka Vlasic, a trzecie pochodząca z karaibskiego państwa Saint Lucia Levern Spencer - 1,91.

Najjaśniejszą gwiazdą Diamentowej Ligi był Bolt, zdobywca sześciu złotych medali olimpijskich, rekordzista świata na 100 (9,58) i 200 m (19,19). Przy przeciwnym wietrze o sile 2,8 m/s pokonał 200 m w 20,29, ale... wiatru nie skrytykował, tylko siebie.

"To był mój najgorszy w karierze bieg na 200 m, zwłaszcza na wirażu. Byłem przekonany, że uzyskam czas poniżej 20 sekund, a nie powyżej. Nie wiem co się ze mną stało. Naprawdę nie potrafię tego wyjaśnić. Na treningach wszystko wygląda świetnie i nie rozumiem, dlaczego nie przekłada się to na dobry wynik w zawodach" - stwierdził.

Z polskich lekkoatletów najwyższe, szóste miejsce w konkursie rzutu oszczepem zajął wynikiem 79,87 Marcin Krukowski (KS Warszawianka). Zwyciężył mistrz świata z Moskwy (2013) Czech Vitezslav Vesely - 83,62.

Trzech zawodników pchnęło kulę na odległość ponad 21 metrów. Najdalej - Amerykanin Joe Kovacs - 21,67. Na dziewiątej pozycji z rezultatem 19,50 uplasował się Jakub Szyszkowski (WKS Śląsk Wrocław).

Bieg na dystansie 5000 m wygrał Ben True z USA - 13.29,48, a "zającem" był mieszkający w USA Grzegorz Kalinowski (MKL Toruń).

Najlepszy w tym roku wynik na świecie 49,86 uzyskała na 400 m Amerykanka Francena McCorory.