Bayern z Lewandowskim wyeliminował drużynę Gikiewicza

Robert Lewandowski rozegrał całe spotkanie w barwach Bayernu (Fot. Getty Images)
Piłkarze Bayernu Monachium, z Robertem Lewandowskim w składzie, awansowali do ćwierćfinału Pucharu Niemiec. Obrońcy trofeum pokonali u siebie drugoligowy Eintracht Brunszwik 2:0 (1:0). W bramce zespołu gości wystąpił Rafał Gikiewicz.

Pierwszego gola dla Bawarczyków we wczorajszym spotkaniu zdobył reprezentant Austrii David Alaba, który w doliczonym czasie pierwszej połowy popisał się pięknym uderzeniem z rzutu wolnego. Gikiewicz nie miał szans, podobnie jak przy drugiej bramce dla Bayernu. Zdobył ją w 57. minucie Mario Goetze. Lewandowski rozegrał całe spotkanie w barwach gospodarzy.

W pozostałych środowych meczach 1/8 finału znakomicie spisujący się w tym roku VFL Wolfsburg pokonał na wyjeździe drugoligowy RB Lipsk 2:0, czwartoligowy Kickers Offenbach uległ Borussii Moenchengladbach 0:2, a trzecioligowa Arminia Bielefeld sensacyjnie wygrała z Werderem Brema 3:1.

Dzień wcześniej awans do ćwierćfinałów, zaplanowanych na 7 i 8 kwietnia, wywalczyły Borussia Dortmund, Hoffenheim, Bayer Leverkusen i Freiburg. W zwycięskim 2:0 meczu z trzecioligowym Dynamem Drezno asystę przy drugim golu dla ekipy z Dortmundu zaliczył Jakub Błaszczykowski.

Z kolei Eugen Polanski zdobył bramkę dla Hoffenheim w wygranym 2:0 spotkaniu z drugoligowym VfR Aalen.