Anglia pokonała San Marino 5:0

Anglicy rozgromili San Marino 5:0 (Fot. Getty Images)
Anglia pokonała w Londynie San Marino 5:0 (2:0) w meczu grupy E eliminacji piłkarskich mistrzostw Europy.

Za piłkarzami Roya Hodgsona już najłatwiejszy test. Zgodnie z oczekiwaniami Anglicy już w 25. minucie zdobyli gola. Phil Jagielka głową wbił piłkę do siatki. Na kilka minut przed końcem pierwszej części spotkania Anglikom udało się zdobyć kolejnego gola.

Andy Selva sfaulował Wayne'a Rooneya, który bezbłędnie strzelił do bramki z jedenastu metrów. Do przerwy Wyspiarze prowadzili 2:0.

W drugiej części spotkania podopieczni Hodgsona byli jeszcze bardziej skuteczni. Ostatecznie wygrali 5:0 i z kompletem zwycięstw otwierają tabelę grupy E.