Menu

An Post zatrudnia inspektorów TV Licence. Będą przeprowadzać kontrole

An Post zatrudnia inspektorów TV Licence. Będą przeprowadzać kontrole
Irlandia zamierza skuteczniej egzekwować opłaty za TV Licence. (Fot. Thinkstock)
Nie będzie podwyżek abonamentu telewizyjnego TV Licence - zapewnił minister komunikacji Denis Naughten. Zamiast tego irlandzka poczta skupi się na ściąganiu zaległych należności od klientów. W związku z tym An Post rozpoczęło nabór inspektorów.
Reklama

W całej Irlandii zapowiadają się szeroko zakrojone kontrole płatności TV Licence.

Do dziś w irlandzkiej poczcie trwa nabór tymczasowych TV Licence Inspectors. Osoby chcące dorobić, mają więc ostatni dzień na złożenie podania. Od kandydatów wymagane jest doświadczenie w pracy z klientami, a także: entuzjazm, niezależność i elastyczność.

Rekrutacja odbywa się w Dublinie, Cork, Limerick, Naas i Droghedzie. Proponowane zarobki to €433,87 podstawy plus dodatki (za 37,5 godziny tygodniowo).

W lipcu dyrektor generalna RTE Dee Forbes zaapelowała o podwyższenie kwoty abonamentu – ze €160 do €175. Apel nie spotkał się jednak z poparciem ministra transportu. Zamiast tego, zapowiedział on większe skupienie się na egzekwowaniu zaległych opłat.

Według szacunkowych danych, prawie 14% irlandzkich gospodarstw domowych uchyla się od obowiązku płacenia TV Licence, co przekłada się na straty rzędu €40 mln rocznie.

Podobny problem mają Brytyjczycy - mieszkańcy Wielkiej Brytanii robią wszystko, by nie płacić telewizyjnego abonamentu i stworzyli nawet petycję "No to TV Licensing", w której domagają się zniesienia tego obowiązku.

 

  Komentarze


  • Borat
   1 września 2017, 18:38

   Bardzo dobrze niech kontrolują bo powinni wszyscy płacić albo nikt. Równe prawo dla wszystkich.

  • Londynczyk
   1 września 2017, 22:15

   Na jakiej podstawie ja mam placic za licencje tv skoro nie dostaje wynagrodzenia za ogladanie reklam co 20 min????

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama

  Waluty


  Kurs NBP z dnia 23.02.2018
  GBP 4.737 złEUR 4.174 złUSD 3.391 złCHF 3.630 zł

  Sport


  Reklama