Menu

Putin podziękował Trumpowi za pomoc CIA w udaremnieniu zamachu

Putin podziękował Trumpowi za pomoc CIA w udaremnieniu zamachu
Putin zapewnił Trumpa, że gdy rosyjskie służby otrzymają informacje o zagrożeniach terrorystycznych dotyczących USA i ich obywateli, niezwłocznie przekazują je stronie amerykańskiej "partnerskimi kanałami". (Fot. Getty Images)
Prezydent Władimir Putin zatelefonował wczoraj do prezydenta Donalda Trumpa, by podziękować mu za przekazane przez CIA informacje, które umożliwiły udaremnienie ataku terrorystycznego w Rosji - poinformowała służba prasowa Kremla.
Reklama

Dzięki tym informacjom rosyjskie służby mogły zapobiec planowanemu atakowi na Sobór Kazański w Petersburgu i w innych miejscach w tym mieście, i zatrzymać przestępców - podkreślono.

Putin zapewnił Trumpa, że gdy rosyjskie służby otrzymają informacje o zagrożeniach terrorystycznych dotyczących USA i ich obywateli, niezwłocznie przekazują je stronie amerykańskiej "partnerskimi kanałami".

Rosyjska Federalna Służba Bezpieczeństwa (FSB) poinformowała w piątek o zatrzymaniach siedmiu dżihadystów z tzw. Państwa Islamskiego (IS), którzy mieli planować ataki terrorystyczne. Według FSB, terroryści z Państwa Islamskiego zostali zatrzymani w środę i czwartek w Petersburgu, gdzie zamierzali przeprowadzić w weekend serię zamachów terrorystycznych. 

 

  Komentarze


  • Jaroslaw
   18 grudnia 2017, 10:07

   Jaki wstyd, żeby obce służby wiedziały co się w domu dzieje

  • Lukasz
   18 grudnia 2017, 11:15

   To jest jednoznaczny dowod na to ze pomaranczowy hitler ( trump ) jest marionetko putina i ze obaj wspolpracuja od wielu lat.

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama

  Waluty


  Kurs NBP z dnia 16.02.2018
  GBP 4.677 złEUR 4.156 złUSD 3.317 złCHF 3.605 zł

  Sport


  Reklama