Menu

Rodzice Madeleine McCann nie są niewinni?

Rodzice Madeleine McCann nie są niewinni?
Czy Kate i Gerry McCann mówią całą prawdę? (Fot. Getty Images)
Madeleine McCann zginęła, a rodzice zatuszowali jej śmierć - w Portugalii znowu głośno o takiej możliwości. Portugalski Sąd Najwyższy uznał bowiem, że choć Kate i Gerry McCann twierdzą, że są niewinni, wcale tego nie udowodnili. Orzeczenie to uznano nad Tamizą za kontrowersyjne, gdyż udowodnić należy winę, a nie niewinność.
Reklama

Sprawa trafiła do portugalskiego Sądu Najwyższego kilka dni temu na wniosek rodziców zaginionej Angielki. Kate i Gerry McKann protestowali przeciwko oskarżeniom zawartym w książce zatytułowanej „The Truth of the Lie” ("Prawda kłamstwa"). Sędziowie orzekli, że „wykluczenie rodziców Maddie z formalnego kręgu podejrzanych nie oznacza jednocześnie, że są niewinni”.

Kilka miesięcy od zaginięcia małej Brytyjki portugalskie media chętnie powielały jedną z hipotez autorstwa policjanta Goncalo Amarala. Funkcjonariusz uważał, że Madeleine McCann zginęła w nieszczęśliwym wypadku, kiedy wraz z rodzicami przebywała w apartamencie w Algarve. Rodzice mieli zatuszowali jej śmierć i upozorowali porwanie.

Madeleine zniknęła z ośrodka wypoczynkowego w portugalskim regionie Algarve w 2007 roku. (Fot. Getty Images)

Portugalski detektyw, który rozpoczął śledztwo w 2007 roku w sprawie zaginięcia Madeleine, po kilku miesiącach nieudanych poszukiwań i wysunięciu oskarżeń wobec Brytyjczyków został odsunięty od śledztwa, a sprawę zamknięto ze statusem "nierozwiązana".

Pod naciskiem rodziców i premiera Wielkiej Brytanii Davida Camerona w 2011 roku śledztwo wznowiła brytyjska policja.

W kwietniu 2012 roku zwróciła się ona z prośbą do policji portugalskiej o ponowne rozpoczęcie dochodzenia - twierdząc, że są dowody wskazujące na to, że dziewczynka wciąż żyje.

Madeleine McCan miałaby dzisiaj 13 lat, zaginęła w Portugalii podczas rodzinnych wakacji.

3 maja 2007 roku Gerry i Kate McCannowie podczas wakacji wyszli ze znajomymi do restauracji, zostawiając w apartamencie hotelowym swoją czteroletnią córeczkę. Kiedy wrócili, Maddie już nie było.

 

 

  Komentarze


  • Sowa
   10 lutego 2017, 13:36

   I kto inny jest winny jak nie rodzice? dziwne ze nie trafili za to do wiezienia! Kto zostawia 4 letnie dziecko bez opieki? tym bardziej nie u siebie w domu!!!
   W UK dziecko nie mozna zostaiwc bez opieki do lat 12 https://www.gov.uk/law-on-leaving-your-child-home-alone

  • Nieczuly???
   10 lutego 2017, 21:09

   Moze powiecie ze jestem nieczuly na ludzkie nieszczescie lecz wyglada na to ze ta para zrobila sobie niezly interes na zaginieciu tego dziecka. Te wszystkie prywatne fundacje ktore zalozyli i rozglos jaki sobie zapewnili zalatuje troche rybka.

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama

  Waluty


  Kurs NBP z dnia 24.04.2018
  GBP 4.800 złEUR 4.198 złUSD 3.440 złCHF 3.516 zł

  Sport


  Reklama