Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Polacy najczęściej sprowadzają zwierzęta do Wielkiej Brytanii

Polacy najczęściej sprowadzają zwierzęta do Wielkiej Brytanii
Do Polski zwierzęta sprowadza się głównie z Wielkiej Brytanii (43%), Hiszpanii (9%), Włoch (7%), Niemiec (7%) oraz Irlandii (7%). (Fot. Thinkstock)
Polacy najczęściej zlecają transport psa lub szczeniaka z Polski do Wielkiej Brytanii - wynika z analizy tysięcy zleceń transportu zwierząt domowych wystawionych w serwisie aukcji transportowych Clicktrans.pl w latach 2012-2015. Koszt transportu pupila na Wyspy to średnio 792 zł.
Reklama
Reklama

Statystyki serwisu wyraźnie wskazują następujący trend w transporcie: Polacy zlecają przewóz zwierząt do krajów Unii Europejskiej należących do najpopularniejszych kierunków emigracji. Do najczęściej wybieranych kierunków transportu należą kraje zachodnie: Wielka Brytania (63%), Irlandia (12%), Niemcy (7%). W ostatnich latach dołączyły do nich także Hiszpania (3%), Holandia (3%), Francja (2%), Norwegia (2%) oraz Włochy (2%).

"Najczęściej wybierane kierunki transportu czworonogów za granicę to właśnie te kraje, które szczególnie upodobali sobie Polacy decydujący się na emigrację. Wysoka liczba zleceń transportu zwierząt domowych do tych krajów ma związek ze skomplikowaną procedurą i nieprzyjemnym dla zwierząt transportem samolotem. Jeśli jest to możliwe, właściciele czworonogów decydują się na podróż z pupilem. Często też zlecają transport firmie, a sami podróżują samolotem" – tłumaczy Agnieszka Korzeniewska z Clicktrans.pl

Co ciekawe, odnotowano znaczny spadek liczby zleceń przewozu zwierząt do słonecznej Hiszpanii – w latach 2013-2015 zainteresowanie transportem w tej kategorii spadło aż o 30%.   

Jak pies z kotem

Pośród kategorii zwierząt transportowanych z zagranicy wciąż jeszcze królują psy. Do sześciu najpopularniejszych ras, które transportują Polacy należą york (12%), labrador (10%), shih-tzu (7%), owczarek niemiecki (4%), ratlerek (4%) i maltańczyk (4%).

Analiza międzynarodowych zleceń transportu wskazuje jednak na kolejne ciekawe zjawisko: popularność transportu pupilów stale słabnie na korzyść transportu kotów. W 2014 zanotowano 70 % wzrost zainteresowania transportem kotów za granicę, podobna tendencja utrzymuje się w 2015 r.

"Zainteresowanie transportem zwierząt wzrasta z roku na rok, między innymi dlatego, że Polacy coraz częściej decydują się na zabranie zwierzaka ze sobą niż pozostawienie go w domu na czas wakacji" – wyjaśnia Agnieszka Korzeniewska z Clicktrans.pl.

Za granicę Polacy transportują także gryzonie (3,2%): myszki, szczury, świnki morskie, a także króliki, szynszyle oraz fretki. Nieco rzadziej transportuje się papugi (0,4%), agamy (0,1%) oraz gołębie (0,1%).

Kierunek: Polska

Do Polski zwierzęta sprowadza się głównie z Wielkiej Brytanii (43%), Hiszpanii (9%), Włoch (7%), Niemiec (7%) oraz Irlandii (7%). Do najpopularniejszych kategorii zwierząt transportowanych w obrębie kraju należą psy i szczenięta, koty, króliki, szynszyle, papugi, świnki morskie oraz szczury. Wśród rzadziej transportowanych i egzotycznych zwierząt domowych znajdziemy wiewiórki, agamy, fretki i gekony.

Polacy najczęściej sprowadzają psy z Wielkiej Brytanii (52%), Hiszpanii (12%) oraz Irlandii (10%). W przypadku transportu kotów do Polski najczęstszym krajem nadania zlecenia transportu jest Wielka Brytania (38%), a także Włochy (11%), Niemcy (9%) i Rosja (9%). 

    Reklama
    Reklama
    Kurs NBP z dnia 10.05.2024
    GBP 4.9961 złEUR 4.2979 złUSD 3.9866 złCHF 4.3984 zł
    Reklama

    Sport


    Reklama
    Reklama