Menu

Prezydent pogratulował rekordu świata w żegludze na Południe

Prezydent pogratulował rekordu świata w żegludze na Południe
Fot. Selma Expeditions/YouTube
Prezydent Bronisław Komorowski pogratulował kapitanowi Piotrowi Kuźniarowi oraz załodze jachtu "Selma Expeditions" dotarcia do najbardziej na Południe wysuniętego krańca oceanów - legendarnej Zatoki Wielorybów antarktycznego Morza Rossa.
Reklama

Jak zaznaczono na stronie prezydenta, "dotarcie do pozycji: 78 stopni, 43 minuty i 927 tysięcznych szerokości geograficznej południowej - oznacza zdobycie nowego rekordu świata w żegludze na Południe".

Wraz z gratulacjami prezydent przekazał zaproszenie na spotkanie po powrocie do Polski, który ma nastąpić w połowie kwietnia.

"Kapitan Kuźniar poinformował, że bandera otrzymana od prezydenta RP z okazji Dnia Flagi w 2012 roku została umieszczona na szelfie lodowym Rossa, jako symbol obecności Polaków na najdalszych zakątkach świata" - napisano na stronie prezydenta.

 

  Komentarze


  • Tromek
   26 lutego 2015, 10:18

   super, bardzo im kibicuję! :) :) brawo Polska!! pozostaje życzyć bezpiecznego powrotu do domu! :) z tego co wiem, załoga Selma Expeditions oferuje także rejsy na Grenlandię jeszcze w tym roku - taki wypad to moje marzenie...

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama

  Waluty


  Kurs NBP z dnia 20.03.2018
  GBP 4.811 złEUR 4.224 złUSD 3.430 złCHF 3.603 zł

  Sport


  Reklama