Menu

Wyjechali z Londynu przez imigrant闚?

Wyjechali z Londynu przez imigrant闚?
W pierwszej dekadzie nowego milenium dosz這 do znacz帷ej zmiany w demografii brytyjskiej stolicy - liczba bia造ch Brytyjczyk闚 zmala豉 o 620 tys., czyli tyle, ile wynosi populacja szkockiego miasta Glasgow. Dok康 wyjechali i dlaczego?
Spis powszechny z 2011 roku nie pozostawia z逝dze - Londyn sta si jednym z najmniej brytyjskich miast Zjednoczonego Kr鏊estwa, a biali Brytyjczycy stanowi zaledwie 45% mieszka鎍闚 stolicy. Socjologom badaj帷ym to zjawisko nie豉two wskaza jedn g堯wn przyczyn tego stanu rzeczy, bo powod闚 jest przynajmniej kilka.

Jak twierdzi dziennikarz BBC Mark Easton, s御iedztwo coraz wi瘯szej liczby imigrant闚 zmieni這 charakter dzielnic, zamieszkanych wcze郾iej g堯wnie przez rdzennych Brytyjczyk闚. To zmiana przede wszystkim kulturowa i obyczajowa - w miejscach tradycyjnych restauracji i sklep闚 powsta造 szybkie restauracje z kurczakiem na wynos, supermarkety z 篡wno軼i "halal", polskie sklepy i punkty operuj帷e j瞛ykiem, kt鏎ych Anglicy nie rozumiej.

Biali Brytyjczycy wyje盥瘸j z Londynu tak瞠 dlatego, 瞠 szukaj lepszych mo磧iwo軼i zawodowych poza miastem, w kt鏎ym panuje ogromna konkurencja na rynku pracy. Po cz窷ci spe軟iaj te swoje marzenia o 篡ciu na wsi - wiele rodzin sprzeda這 swoje niewielkie mieszkania na terenie stolicy i kupi這 za to du瞠 domy na prowincji. Nie bez powodu liczba bia貫j brytyjskiej populacji na terenach wiejskich wzros豉 pomi璠zy 2001 a 2011 rokiem o 220 tys. - t逝maczy Mark Easton.

Najwi璚ej londy鎍zyk闚 przenios這 si do South Derbyshire (鈔odkowa Anglia), North Kesteven i Uttlesford (wschodnia cz窷 kraju).

Tymczasem nad Tamiz najwi瘯szy spadek liczby bia造ch Brytyjczyk闚 odnotowa造 okr璕i Newham, Barking & Dagenham, Harrow, Brent, Enfield, Ealing i Waltham Forest. Przyby這 za to imigrant闚 - zar闚no z pa雟tw Unii Europejskiej, jak i spoza niej. W eleganckich i presti穎wych dzielnicach miasta takich jak Kensington czy Chelsea rezyduj te bogaci Rosjanie, wykupuj帷y na pot璕 luksusowe nieruchomo軼i.

W samym sercu Wielkiej Brytanii, nazywanym te cz瘰to "stolic 鈍iata", dosz這 do zmian b璠帷ych naturaln konsekwencj globalizacji - bez wzgl璠u na to, czy podoba si ona Brytyjczykom, czy te nie.

Komentarze


  • Karo
    21 lutego 2013, 19:08

    I maja racje ze tak robia. Tu jest coraz gorzej coraz brudniej i ""czarniej""

  • Waldi
    21 lutego 2013, 19:22

    Zastanawiam si, czy podobny problem maj w drugiej 'stolicy 鈍iata', czyli Nowym Jorku... Kto wie?

  • Zibi
    21 lutego 2013, 20:06

    Pisza glupoty Anglicy wyjezdzaja?.ODP za rudery w londynie emeryt po jej sprzedaniu nielubianym obcym jedzie do Chiszpani i kupi sobie piekny dom z basenem i to jest cala prawda, wystarczy sprawdzic statystyki gdzie te pracusie wyjechali nie z londynu ale z Angli

  • **KTO**
    21 lutego 2013, 20:41

    Pora磬a......Zibiiiii!!!!!jak juz wstawiasz komentarz,to sprawd wcze郾iej pisownie : H I S Z P A N I A!!!!! ...heh!!!

  • Czytelnik
    21 lutego 2013, 20:45

    chiszpania muhaha ladnie dzis zes przypalil

  • 2Chiszpani a
    21 lutego 2013, 21:51

    Znam dwuch anglikuw co Rozdiny mieszkaja w chiszpani cos w tym jest

  • Czytelnik
    21 lutego 2013, 22:49

    zibi analfabeta

  • Ranpucci
    22 lutego 2013, 02:24

    To wina Polak闚! De San i Gwardian ju szykuj ostrza!
    Poza tym Zibi jak zdo豉貫 wpisa w pole wynik dzia豉nia?

  • Korektor
    22 lutego 2013, 03:02

    Komentarz usuni皻y przez moderatora! (Naruszenie regulaminu portalu)

  • Kasia
    22 lutego 2013, 03:52

    Zgadzam sie. Analfabeta:-)

  • Luki
    22 lutego 2013, 07:00

    nie pogryzcie GO za to jedno literke hieny

  • ScR
    22 lutego 2013, 07:29

    kurde jakie to polskie!na 10 komentarzy 7 tyczy si b喚dnie napisanego s這wa Hiszpania :(

  • I'm Ahmed,so fuck my face.
    22 lutego 2013, 08:16

    Racja racja. Po co ma sprawdza w s這wniku. Przecie wiadomo o co chodzi.
    Po za tym ortografia do niczego sie tu nie przydaje ani angielska ani tymbardziej Polska.
    Jak kto ma cos do powiedzenia, niech wyra瘸 swoj opinie.
    Co do tematu to my郵e ze Anglicy czuli by sie p瘯nie w Polsce. Tam jest "czysto".
    A ze wyje盥瘸j stad... Trzeba pami皻a ze my rownie zmienili鄉y ich kultur. Bo te ich how r u do ka盥ego obcego wymiera. Bo ci z tego ze pytali jak emigranci nie rozumia o co chodzi.
    Hi, how r u? Where u from?
    -PROM? No no, I fly. Hehe

  • Uzale積iony...
    22 lutego 2013, 10:57

    To w豉郾ie s Polacy jak si czego uczepi,to tak b璠 prze篡wa ca造 dzie.Zibi nie przejmuj si imbecylami.Ciupa mela polla do wszystkich kt鏎zy si go czepiaj-co nie znacie Hiszpanskiego???Zapraszam na nauki!!!

  • Pawel
    22 lutego 2013, 19:53

    Wyjezdzaja balwany nie moga poradzic sobie we wlasnym kraju hehe.

  • A ja
    22 lutego 2013, 20:32

    Czepiacie sie Angoli ze wyjechali z wlasnego kraju a co wyscie zrobili? wiec pamietajcie o tym.Spojscie sie na siebie a potem mowcie o innych swieci nie jestescie.

  • Wyjechali z londynu
    22 lutego 2013, 22:18

    HISZPANIA PISZE SIE PRZEZ SAMO H ANALFABECI POLSCY W LONDYNIE

  • Tomisam