Zwycięstwo Juventusu nad Sassuolo, czyste konto Szczęsnego

Bianconeri zrewanżowali się Sassuolo za porażkę w rundzie jesiennej - ich jedyną w tym sezonie Serie A. (Fot. Getty Images)
Piłkarze Juventusu wygrali w Turynie z Sassuolo 3:0 w ostatnim meczu 20. kolejki włoskiej ekstraklasy. Dwie bramki zdobył Serb Dusan Vlahovic, a jedną dołożył Federico Chiesa. Bramkarz reprezentacji Polski Wojciech Szczęsny 10. raz w sezonie zachował czyste konto.

Vlahovic otworzył wynik meczu w 15. minucie uderzeniem z dystansu, a w 37. podwyższył na 2:0 równie efektownym strzałem, tym razem z rzutu wolnego.

Serb ma dziewięć goli w lidze włoskiej w tym sezonie. Wyprzedzają go jedynie Argentyńczyk Lautaro Martinez z Interu Mediolan (18) i Francuz Olivier Giroud z Milanu (10).

W 89. minucie wynik meczu ustalił Chiesa (89. minuta). Z kolei w 82. na boisku pojawił się napastnik gospodarzy Arkadiusz Milik, który zmienił Vlahovica.

Bianconeri zrewanżowali się Sassuolo za porażkę w rundzie jesiennej - ich jedyną w tym sezonie Serie A. 23 września przegrali na wyjeździe 2:4.

Juventus ma 49 pkt i jest wiceliderem Serie A. Do prowadzącego Interu Mediolan traci dwa punkty.