Menu

Zdarte opony przyczyną nieprzejścia przeglądu przez 2,5 mln samochodów

Zdarte opony przyczyną nieprzejścia przeglądu przez 2,5 mln samochodów
Kierowcy w UK zapominają o regularnej wymianie opon. (Fot. Thinkstock)
Ponad 2,5 mln samochodów nie przeszło w 2016 roku testu MOT przez łyse lub wadliwe opony - poinformowali przedstawiciele serwisu Confused.com.

Z danych opublikowanych przez portal wynika, że co czwarty pojazd „oblał” kontrolę ze względu na defekt opony, głównie zdarcie. Ten sam problem był przyczyną nałożenia punktów karnych na 9 tys. kierowców w ubiegłym roku.

Jeżdżenie z łysą oponą jest karane maksymalnie 3 punktami i mandatem £2 500 za każde koło. Jak wynika z danych, przeciętny zmotoryzowany zapłacił £2 700 i dostał 6 punktów – co sugeruje, że jeździł z więcej niż jedną wadliwą oponą.

“To szokujące, że 2,5 mln kierowców nie przeszło testu przez niesprawdzanie regularnie opon. Rozumiemy, że wymiana opon wydaje się kłopotliwa i niektórym szkoda jest na to pieniędzy, ale trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie, czy naprawdę warto ryzykować trzema punktami i wysokimi mandatami?” - pyta retorycznie Amanda Stretton z Confused.com.

Ze statystyk wynika, że ponad jedna trzecia właścicieli nie wymieniła od razu opon, bo nie miała na to czasu, a 24% tłumaczyło, że nie wystarczyło im pieniędzy. Wielu kierowców nie zdaje sobie także sprawy, że jazda na zdartych oponach jest nielegalna.

Na stronie Confused.com wprowadzone zostało narzędzie pozwalające kierowcom na porównanie opon i rezerwację szybkiej wymiany w dogodnym czasie i miejscu.

 

Komentarze


  • Czytelnik
    17 lutego, 10:29

    Nowe opony? A co z mojom corsą rocznik 2004. Moze lepiej ją sprzedać, kupiłem za 600 funtów 3 lata temu. Jeździ pali na dotyk odkąd ją kupiłem, sprawdzona nie trzeba w nią inwestować, ja nigdy tego nie robiłem! Tylko proszę mi nie dzwonić z ofertom - 500 daje, zaraz jestem! 1600 do małej negocjacji.

  • Korwin
    17 lutego, 10:39

    Wiekrzosc stacji MOT maja nowe opony na zapleczu wiec po co jezdzic 2 razy? Tym bardziej ze opona to szybka naprawa i po wymiamie test jest zdany...

Dodaj komentarz


Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 27.03.2017
GBP 4.935 złEUR 4.263 złUSD 3.926 złCHF 3.984 zł

Sport


Reklama