Menu

"Żadnych forów dla Europejczyków po Brexicie"

Jakimi zasadami kierować się będą urzędnicy na brytyjskich granicach po Brexicie? (Fot. Getty Images)
Czołowi brytyjscy politycy, którzy opowiadają się za wyjściem z UE, chcą równego traktowania imigrantów z Europy i spoza UE po Brexicie.
Reklama

"Imigranci z UE nie powinni być traktowani w preferencyjny sposób, jeśli chodzi o wjazd do Wielkiej Brytanii po Brexicie. Wszyscy ludzie powinni mieć równe szanse” - podkreśliła Andrea Leadsom z Partii Konserwatywnej.

Polityk zaznaczyła, że chce równowagi w przyjmowaniu do UK osób z Unii i z innych krajów świata – podaje telewizja SKY News.

Jej komentarze pojawiają się w raportach, przygotowywanych przez grupy posłów jako podwaliny nowego systemu imigracyjnego w Wielkiej Brytanii po opuszczeniu Wspólnoty.

"To prawda, że kiedy opuściliśmy UE, ponownie dokonujemy zmiany naszych zasad imigracyjnych. Chciałabym widzieć równe szanse dla wszystkich ludzi na całym świecie, tych najzdolniejszych i najlepszych, aby wnieśli wkład w ekonomię Wielkiej Brytanii” – zaznaczyła Leadsom.

Premier May zapewniła wcześniej, że każdy z obywateli Unii Europejskiej, który przybędzie do Zjednoczonego Królestwa przed marcem 2019 będzie miał takie prawa, jakie są określone w porozumieniu z grudnia. 

Kwiestią sporną Londynu z Brukselą są tamiast prawa imigrantów z Europy po Brexicie. "W okresie przejściowym wprowadzimy procedurę rejestracji nowo przybyłych. (...) Prawa tych ludzi, którzy przybędą w tym okresie, na czas po zakończeniu okresu przejściowego, są przedmiotem negocjacji" - oświadczyła Theresa May.  

Premier zapowiedziała już wcześniej, że obywatele państw UE, którzy przybędą na Wyspy w okresie przejściowym po Brexicie, nie powinni mieć takich samych praw do pozostania w tym kraju, jak ci, którzy przybyli wcześniej. 

 

  Komentarze


  • What u doing
   10 lutego, 09:57

   Tylko kto tu sie bedzie pchal do tych lepianek po brex shicie ? Transport padnie, funt jeszcze bardziej przynurkuje. Ryanair zwinie żagle, ogrodza sie drutem i będzie płacz ze wakacje cza bedzie spędzać w Clacton i tam robić gnòj zamiast w słonecznej Europie

  • Czytelnik anonimowy
   10 lutego, 10:13

   bez szkoły , dyplomów i z pustym portfelem nie ma co się pchać do Uk . No chyba że lubisz dziadowac .

  • Sanders
   10 lutego, 11:06

   Czytelniku anonimowy - a jakie ty masz dyplomy,ile masz na kontach i w portfelu inwestycyjnym? Nadeszły takie czasy,że nawet dyplom ci nie pomoże.Preferencje w zatrudnieniu już i tak od paru lat się zmieniły i imigranci z UE,a szczególnie z Europy środkowo-wschodniej już są poza głównym nurtem zatrudnienia na stanowiskach.Dalej tendencja będzie zmierzała do pozbycia się ich zupełnie.W tym artykule wyraźnie widać zapowiedzi...Pierwszeństwo będą mieli inni-najczęściej z byłych kolonii a reszta out....

  • Robi
   10 lutego, 12:36

   Angole sa juz skonczeni teraz ich Muslims za ryj trzymaja oni maja teraz wladze i pieniadze . Zwykly aneol jest niczym w swoim kraju a co dopiero Europejczyk.

  • Harold
   10 lutego, 15:12

   I dobrze, niech oleją Europejczyków a Europejczycy niech oleją UK. Tu naprawdę poza zarobkami nie jest tak super... Co z tego, że za funt mogę kupić wiele rzeczy jak za mieszkanie w małych, ciasnych i w dodatku w okropnym standardzie mieszkaniach trzeba płacić krocie. Europejczycy wyjadą to Hindusi i Pakistańczycy się zjadą a Ci to już w ogóle zrobią bajzel w UK. Oni w cale nie chcą się integrować a jedynie narzucają swoje widzimisie. Jeszcze będą prosić by imigranci z UE wracali...

  • R2
   10 lutego, 18:44

   Tak, najlepsi i najzdolniejsi nie mają pewnie pracy u siebie tylko pchają się do UK. Co za głupoty ona wygaduje, tak jakby u siebie nie mogli się ustawić tylko pchać się do syfu.

  • Viktor
   11 lutego, 16:17

   czyli nie wpuścić ....oj będzie dym z tego.

  • Brzmi to kiepsko
   11 lutego, 18:36

   Brzmi kiepsko... ale nie artykul, raczej mysle o komentarzach. Z jednej strony jest obraza majestatu, jak ktos sie nasmiewa z naszych w UK. Z drugiej strony jezeli uwazacie, ze jest nieprawda, ze wiele osob tutaj ma niskie kwalifikacje, slaby jezyk, niechec do doksztalcania i postawy wylacznie roszczeniowe, to czemu tak sie obawiacie skutkow Brexitu? Oczywiscie jest bzdura, ze wyjechali tylko ci, co nie znalezli pracy w PL. Po prostu tutaj sa naprawde troche wieksze perspektywy, ale siedzacy w Polsce frustrat, ktory tu nie byl i nie wiedziec czemu zechcial akurat tutaj wylac zale, tego nie zrozumie. Jezeli ktos ma troche ambicji i chce sie doksztalcac i podnosic kwalifikacje, nie musi sie obawiac o prace czy prawo do pozostania w dowolnym kraju. Nie powie, ze wynajem czy kupno mieszkania to wiekszosc jego pensji. Poza tym artykul jest o osobach, ktore maja przyjechac po wyjsciu z UE. Czy to nie hipokryzja twierdzic, ze jest sie zdolnym, a nie umiec przeczytac artykulu z odpowiednim zrozumieniem? Skoro nowi maja miec rowne traktowanie z Afryka i Azja, to chyba obrazacie tych ludzi twierdzac, ze sobie nie poradza z uzyskaniem wizy, skoro podobno sa lepsi od "tamtych". No chyba, ze niektorzy nie sa... :) Dlaczego UK ma nie miec prawa wyboru kogo przyjmie - nawet jesli Waszym fachowym zdaniem mieliby przez to stracic? Piszecie: "traktujmy tak samo Anglikow." Myslicie, ze ci co wyjezdzaja do Unii nie przejda interview w ambasadzie? :)

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama

  Waluty


  Kurs NBP z dnia 23.02.2018
  GBP 4.737 złEUR 4.174 złUSD 3.391 złCHF 3.630 zł

  Sport


  Reklama