Xavi zawieszony na dwa mecze po czerwonej kartce

Xavi otrzymał czerwoną kartkę za sprzeciw wobec decyzji sędziego o nieprzyznaniu rzutu karnego w meczu Barcelony z Atletico Madryt. (Fot. Getty Images)
Trener Barcelony Xavi został zawieszony na dwa mecze po czerwonej kartce w wyjazdowym meczu hiszpańskiej ekstraklasy piłkarskiej z Atletico Madryt. Goście wygrali 3:0, a jedną z bramek i dwie asysty zaliczył Robert Lewandowski.

Były reprezentant Hiszpanii został odesłany na trybuny w pierwszej połowie niedzielnego meczu LaLiga na stołecznym stadionie Wanda Metropolitano.

Xavi był niezadowolony z decyzji sędziego Jose Marii Sancheza Martineza o nieudzieleniu napomnienia po faulu na Ilkayu Gundoganie i po protestach został ukarany żółtą kartką. Chwilę później otrzymał drugą żółtą, a w efekcie czerwoną kartkę za sprzeciw wobec decyzji o nieprzyznaniu rzutu karnego.

Szkoleniowiec nie będzie mógł poprowadzić Barcy w dwóch ligowych meczach - u siebie z Las Palmas 30 marca i na wyjeździe z Cadizem 13 kwietnia. Ponadto jak podaje strona FCBarca.com klub został ukarany grzywną opiewającą na 700 euro, a Xavi będzie musiał zapłacić 600 euro.

Jego powrót jest planowany na El Clasico przeciwko Realowi Madryt 21 kwietnia na Estadio Santiago Bernabeu. Na te dwa mecze Xaviego zastąpi Oscar Hernandez - jego asystent i starszy brat, który przejął obowiązki do końca spotkania z Atletico.

Czerwona kartka była dla Xaviego drugą w sezonie, po tym jak został ukarany w pierwszej kolejce ligowej LaLiga z Getafe.

Zwycięstwo Barcelony nad Atletico zapewniło jej awans na drugie miejsce w tabeli przed przerwą reprezentacyjną, w której powołania otrzymało czternastu zawodników klubu, w tym Robert Lewandowski. "Blaugrana" traci do lidera Realu Madryt osiem punktów.

Trener Xavi: "Po tym sezonie odchodzę z Barcelony"

Hiszpańskie media: Xavi na pożegnanie buduje silną Barcelonę