Wygrane mecze Chelsea i Manchesteru City, Szczęsny na ławce

Wojciech Szczęsny poczynania kolegów oglądał z ławki rezerwowych (Fot. Getty Images)
Siedem czołowych drużyn angielskiej Premier League odniosło zwycięstwa w 28. kolejce. Prowadzący w tabeli piłkarze Chelsea Londyn pokonali na wyjeździe West Ham United 1:0, a broniący tytułu Manchester City wygrał na własnym stadionie z Leicester City 2:0.

Podopiecznym trenera Jose Mourinho zwycięstwo zapewnił w 22. minucie Belg Eden Hazard. Natomiast dla Manchesteru City bramki zdobyli tuż przed przerwą Hiszpan David Silva oraz w końcówce James Milner. W tabeli Chelsea ma pięć punktów przewagi nad "The Citizens" i rozegrany o jeden mecz mniej.

Trzeci jest Arsenal Londyn, który traci dziewięć punktów. "Kanonierzy" wygrali na wyjeździe z Queens Park Rangers 2:1. Gole dla gości strzelili Francuz Olivier Giroud i Chilijczyk Alexis Sanchez. Z ławki rezerwowych poczynania kolegów oglądał Wojciech Szczęsny.

Cały mecz rozegrał za to inny polski bramkarz - Łukasz Fabiański. Jego Swansea City uległo jednak na wyjeździe Tottenhamowi Hotspur 2:3.

W Newcastle długo męczyli się piłkarze Manchesteru United, którzy wygrali 1:0. Niezwykle cenną bramkę w 89. minucie zdobył Ashley Young, wykorzystując koszmarny błąd bramkarza Tima Krula. Natomiast Liverpool wygrał na własnym stadionie z Burnley 2:0. Na listę strzelców wpisali się Jordan Henderson i Daniel Sturridge.