Menu

Włochy: Wydalony kolejny Tunezyjczyk, powiązany ze sprawcą zamachu w Berlinie

Włochy: Wydalony kolejny Tunezyjczyk, powiązany ze sprawcą zamachu w Berlinie
Włoska policja pozostaje w stanie najwyższej gotowości, z uwagi na wysokie ryzyko wystąpienia zagrożenia terrorystycznego. (Fot. Getty Images)
Z Włoch wydalony został w sobotę 36-letni nielegalny imigrant z Tunezji, uznany za zagrażającego bezpieczeństwu kraju. Miał on kontakty z terrorystą Anisem Amrim, sprawcą zamachu w grudniu ub.r. na jarmark bożonarodzeniowy w Berlinie.
Reklama

Włoskie media podkreślają, że wraz z wydaleniem kolejnego Tunezyjczyka dokonano dalszego rozbicia działającej we Włoszech siatki, powiązanej z Amrim.

Sprawca zamachu w Berlinie, w którym zginęło 12 osób, został zastrzelony przez policję koło Mediolanu kilka dni później.

Uciekł on z Niemiec, by – jak wnioskują śledczy - schronić się i otrzymać wsparcie ze strony komórek islamskich radykałów we Włoszech. Kontaktował się z nimi, gdy wcześniej mieszkał w tym kraju po wyjściu z więzienia.

W ostatnich miesiącach do opuszczenia Włoch zmuszono kilku innych Tunezyjczyków, z którymi był w kontakcie.

Mężczyzna odesłany do Tunezji na mocy dekretu włoskiego MSW mieszkał w Katanii na Sycylii i był powiązany ze środowiskami radykalnych muzułmanów.

To 42. osoba wydalona z Włoch od początku tego roku i 174. od stycznia 2015 r. Ta metoda prewencji stosowana jest wobec osób podejrzanych o ekstremizm i uznanych za zagrażających bezpieczeństwu państwa.

 

  Komentarze


  • Jan
   14 maja 2017, 15:44

   Ale mu na robili.
   Powinien dawno być za kratkami

  • Jas
   14 maja 2017, 17:30

   Po kumpli pojechał.

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama

  Waluty


  Kurs NBP z dnia 21.03.2018
  GBP 4.856 złEUR 4.242 złUSD 3.454 złCHF 3.620 zł

  Sport


  Reklama