Ważne zwycięstwo Realu, Modric bohaterem

Real umocnił się na prowadzeniu w rozgrywkach La Liga. (Fot. Getty Images)
Real Madryt, dzięki bramce doświadczonego Chorwata Luki Modrica, pokonał u siebie Sevillę 1:0 w 26. kolejce hiszpańskiej ekstraklasy piłkarskiej i wyprzedza wicelidera Barcelonę o osiem punktów. Obrońcy tytułu wygrali w sobotę z Getafe 4:0.

Piłkarze Sevilli rozczarowują w tym sezonie, zajmują dopiero 15. miejsce w lidze, ale "na papierze" to wciąż mocny zespół, w składzie m.in. z legendą Realu Sergio Ramosem. Wczorajszy mecz na Santiago Bernabeu zapowiadał się zatem bardzo ciekawie.

Przez długi czas "Królewscy", choć posiadali przewagę, nie byli w stanie sforsować defensywy gości. Wprawdzie w pierwszej połowie Lucas Vazquez trafił do siatki, ale po analizie VAR gol został anulowany.

Dopiero gol w 81. minucie Modrica zapewnił Realowi bardzo ważne trzy punkty. To był precyzyjny strzał z ok. 20 metrów. Chorwat wszedł na boisko zaledwie sześć minut wcześniej.

Dzięki temu Real, który przeciwko Sevilli wystąpił bez wielu kontuzjowanych lub pauzujących za kartki piłkarzy, ma 65 punktów i o osiem wyprzedza Barcelonę.

"Duma Katalonii" w sobotę pokonała u siebie dziesiąte Getafe 4:0. Bramki zdobyli Raphinha, Joao Felix, Frenkie de Jong i Fermin Lopez. Całe spotkanie w barwach gospodarzy rozegrał Robert Lewandowski.

Król strzelców poprzedniego sezonu nadal więc ma 12 bramek i traci cztery do najskuteczniejszego w lidze, kontuzjowanego obecnie Anglika Jude'a Bellinghama z Realu Madryt.

Trzecia w tabeli Girona (56) podejmie dzisiaj Rayo Vallecano.