Menu

W Dublinie właśnie otwarto pierwszą kocią kawiarnię

W Dublinie właśnie otwarto pierwszą kocią kawiarnię
Miłośnicy kociego towarzystwa mają już swoją kawiarnię w Dublinie. (Fot. Thinkstock)
W Dublinie otwarto właśnie pierwszy "cat lounge", inspirowany przez popularne w Japonii kocie kawiarnie. Klienci już teraz mogą rezerwować 90-minutowe sesje.
Reklama

Wyposażony w 10 kociąt oraz ekspres do kawy lokal przyjął pierwszych klientów wczoraj. Jego założycielką jest miłośniczka kotów Georgina O’Neill.

“Mój brat przywiózł 3 lata temu z Japonii mnóstwo zdjęć takiej kawiarni w Japonii. Pomyślałam, że to wspaniały pomysł. Liczę głównie na klientów, którzy ze względu na alergie domowników albo wymagania landlorda, nie mogą trzymać tych zwierząt w domu” - informuje właścicielka.

Czworonożni rezydenci lokalu pochodzą od weterynarzy, którzy je uratowali. Jak zapewnia O’Neill, koty są skore do zabawy i przyjaźnie usposobione wobec ludzi.

“Uwielbiają towarzystwo. Gdy tylko wchodzę, od razu do mnie przybiegają” - zapewnia.

Sesje w Cat Lounge należy wcześniej rezerwować przez internet. 90-minutowa zabawa z czworonogami kosztuje €15 od osoby.

“Klienci mogą spędzać czas z kotami, przytulać je, głaskać, bawić się z nimi – jednak jak to z kotami bywa – na ich warunkach. Goście muszą się dostosowywać do ich nastrojów. To nie jest typowa kawiarnia. Jest ekspres, ale nie serwujemy jedzenia. Ludzie mogą przynosić ze sobą laptopy, książkę czy cokolwiek. Oferujemy po prostu przyjemny czas w towarzystwie czworonogów” - tłumaczy właścicielka.

Cat Lounge znajduje się w dublińskiej dzielnicy Smitfield.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama

  Waluty


  Kurs NBP z dnia 21.02.2018
  GBP 4.707 złEUR 4.156 złUSD 3.370 złCHF 3.598 zł

  Sport


  Reklama