VfB Stuttgart pozostaje w Bundeslidze

Piłkarze VfB Stuttgart celebrują utrzymanie się w Bundeslidze po wygranym meczu. (Fot. Getty Images)
Piłkarze VfB Stuttgart pokonali na wyjeździe 3:1 Hamburger SV w rewanżowym meczu barażowym o utrzymanie w Bundeslidze. 'Die Schwaben' w pierwszym spotkaniu zwyciężyli 3:0.

Stuttgart zakończył sezon na 16. pozycji w niemieckiej ekstraklasie, natomiast HSV zajął trzecie miejsce w 2. Bundeslidze. Piłkarze z Hamburga byli w trudnej sytuacji przed rewanżem, ale nie składali broni.

Już w szóstej minucie Sonny Kittel otworzył wynik meczu, dając nadzieję swoim kibicom. Piłkarze HSV musieli zdobyć jeszcze dwie bramki, aby doprowadzić do dogrywki.

Na początku drugiej połowy wyrównał Enzo Millot, a po kilkunastu minutach podwyższył na 2:1. W doliczonym czasie wynik na 3:1 ustalił Silas, pieczętując utrzymanie Stuttgartu w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Wcześniej z Bundesligą pożegnali się Hertha Berlin i Schalke 04 Gelsenkirchen, natomiast awans wywalczyli piłkarze Heidenheim i Darmstadt. Przyszły sezon Bundesligi rozpocznie się 18 sierpnia.