Turniej WTA w Kantonie: Niesamowity mecz Linette. Polka awansowała do finału

Magda Linette nie dała rywalce szans. (Fot. AFP via Getty Images)
Rozstawiona z numerem pierwszym Magda Linette awansowała do finału turnieju WTA w Kantonie. Dzisiaj polska tenisistka pokonała Julię Putincewą z Kazachstanu 6:2, 6:3.

31-letnia poznanianka po raz szósty zagra w finale imprezy rangi WTA. Na koncie ma dwa tytuły. Najlepsza była w 2019 roku w Nowym Jorku i w 2020 w tajskim Hua Hin.

Linette, która w światowym rankingu zajmuje 27. miejsce, mecz z zajmującą w nim 81. pozycję Putincewą zaczęła od mocnego uderzenia. Już przy pierwszej okazji przełamała rywalkę i prowadziła 3:0. Do końca seta Polka nie dała Putincewej nawet jednej okazji do odrobienia przełamania. W dodatku w ósmym gemie Kazaszkę znów zawiódł serwis i Linette znalazła się w połowie drogi do finału.

Drugą partię Linette próbowała zacząć podobnie, ale tym razem Putincewa w drugim gemie obroniła dwa break pointy.

Niezwykle ważny był gem piąty. Serwującą w nim Linette dopadł mały kryzys i przegrywała już 0:40. Jednak turniejowa jedynka, będąc pod presją już się nie pomyliła. Zdobyła pięć punktów z rzędu, co prawdopodobnie podłamało Kazaszkę.

Być może w kolejnym gemie Putincewa nadał rozpamiętywała zmarnowaną okazję, bo serwowała fatalnie. Nie wygrała nawet jednej piłki i dała się przełamać. Później Linette już do końca kontrolowała wydarzenia na korcie. Po godzinie i 17 minutach wykorzystała pierwszą piłkę meczową.

To było dziewiąte w historii spotkanie tych tenisistek i szósta wygrana Linette.

W jutrzejszym finale rywalką Magdy Linette będzie Chinka Xiyu Wang, która w półfinale wygrała z Belgijką Greet Minnen 6:3, 6:4.