Turniej WTA w Indian Wells: Świątek zagra z Collins, porażka Fręch

Fręch (na zdj.) na liście WTA jest 43., a Bronzetti sklasyfikowano na 53. pozycji. To było pierwsze spotkanie tych zawodniczek. (Fot. Getty Images)
Danielle Collins będzie rywalką Igi Świątek w drugiej rundzie turnieju WTA rangi 1000 w Indian Wells. Amerykańska tenisistka wygrała z Rosjanką Eriką Andriejewą 7:6 (7-3), 7:6 (8-6). Najwyżej rozstawiona Polka w pierwszej rundzie miała 'wolny los'. Z kolei Magdalena Fręch przegrała z Włoszką Lucią Bronzetti.

Świątek z Collins grała już siedem razy, a ostatnio w drugiej rundzie tegorocznego Australian Open. Polka na koncie ma sześć zwycięstw. Jedynej porażki doznała w półfinale Australian Open 2022.

22-letnia Polka styczniowe zwycięstwo odniosła po blisko trzygodzinnym boju. Osiem lat starsza Amerykanka w światowym rankingu zajmuje obecnie 56. miejsce.

Mecz Collins z Andriejewą zaczął się już w środę, ale został przerwany z powodu deszczu.

Tymczasem trwające godzinę i 39 minut spotkanie Fręch z Bronzetti zakończyło się porażką Polki 6:2, 6:4.

W pierwszej partii Włoszka szybko przejęła inicjatywę i po kilkunastu minutach prowadziła już 4:1. Później jeszcze raz przełamała Fręch i set padł jej łupem.

Więcej emocji było w drugim, w którym Polka może żałować kilku niewykorzystanych okazji. Podopieczna trenera Andrzeja Kobierskiego poprawiła serwis, ale nie zdołała przełamać rywalki. W piątym, siódmym i dziewiątym gemie Fręch zmarnowała łącznie pięć break pointów.

Bronzetti wyszła z opresji, a w dziesiątym gemie, prowadząc 5:4, wykorzystała słabszą dyspozycję serwisową Polki. Fręch przegrywała w nim już 0:40, ale obroniła trzy piłki meczowe i doprowadziła do gry na przewagi. Po chwili Włoszka miała jednak kolejną piłkę meczową, którą Fręch oddała jedynym w tym spotkaniu podwójnym błędem serwisowym.