Turniej WTA w Dubaju: Świątek awansowała do 1/8 finału

Iga Świątek awansowała do 1/8 finału turnieju WTA 1000 na twardych kortach w Dubaju. Polska tenisistka pokonała wczoraj Amerykankę Sloane Stephens 6:4, 6:4. Spotkanie trwało godzinę i 57 minut. Kolejną rywalką Świątek będzie Ukrainka Elina Switolina.

Blisko 31-letnia Stephens w światowym rankingu zajmuje 41. miejsce, ale w przeszłości była notowana nawet na trzeciej pozycji. W 2017 roku wygrała wielkoszlemowy US Open, a w kolejnym sezonie dotarła do finału French Open.

W pierwszym secie od stanu 1:1 obie zawodniczki miały problem z serwisem. Aż sześć kolejnych gemów kończyło się przełamaniem. Pierwsza podanie poprawiła Świątek, która od stanu 3:4 wygrała trzy kolejne gemy i w konsekwencji seta.

W drugiej partii dla odmiany obie znacznie lepiej serwowały. Inicjatywa należała do Świątek, ale w kluczowych momentach Amerykanka świetnie się broniła. Podopieczna trenera Tomasza Wiktorowskiego nie wykorzystała aż ośmiu break pointów.

Przełamać Stephens zdołała dopiero w 10. gemie i w idealnym momencie. Wykorzystany wówczas break point jednocześnie był piłką meczową.

To było trzecie spotkanie tych zawodniczek i trzecia wygrana Świątek. Dwie wcześniejsze zanotowała w 2022 roku.

Ze Switoliną natomiast Polka ma bilans 1-1. Po wygranej raszynianki w 2022 roku, w poprzednim sezonie Ukrainka była górą w ćwierćfinale Wimbledonu. W Dubaju 29-letnia Switolina jest rozstawiona z numerem 15. Ich mecz odbędzie się w środę.