Turniej WTA w Dausze: Szybki awans Świątek do półfinału

Iga Świątek wygrała ćwierćfinałowy mecz z Wiktorią Azarenką, notując dziesiąty kolejny mecz w katarskim turnieju bez straty seta. (Fot. Quality Sport Images/Getty Images)
Liderka światowego rankingu Iga Świątek awansowała do półfinału turnieju WTA 1000 w Dausze. Broniąca tytułu polska tenisistka pokonała Białorusinkę Wiktorię Azarenkę 6:4, 6:0.

Pojedynek trwał godzinę i 15 minut. Na otwarcie Polka miała wolny los, w drugiej rundzie pokonała Rumunkę Soranę Cirsteę 6:1, 6:1, a w trzeciej Rosjankę Jekaterinę Aleksandrową 6:1, 6:4.

Z 31. obecnie na świecie Azarenką, a w przeszłości liderką światowego rankingu, Świątek zmierzyła się po raz czwarty i ma obecnie bilans 3-1 (wygrała trzy kolejne mecze).

Końcowy wynik wczorajszego pojedynku wskazuje na łatwą przeprawę 22-letniej raszynianki, ale przez długi czas w pierwszym secie trwała wyrównana walka.

To był jedenasty z rzędu wygrany mecz Świątek w Dausze (nie licząc walkowerów). Polka triumfowała w dwóch poprzednich edycjach turnieju.

Co ciekawe, Azarenka też dwukrotnie wygrała tę imprezę (2012, 2013). Tenisistek z dwoma triumfami w Dausze jest łącznie pięć, ale Świątek może zostać pierwszą, która zdobędzie trzy tytuły w imprezie istniejącej od 2001 roku.

W półfinale rywalką Polki będzie Karolina Pliskova. Czeska tenisistka w meczu dwóch byłych liderek światowego rankingu pokonała w ćwierćfinale Japonkę Naomi Osakę 7:6 (8-6), 7:6 (7-5). Pliskova ma na koncie jeden triumf w tym turnieju - w 2017 roku.

Mecz Polki z Czeszką zaplanowano na dzisiaj w godzinach popołudniowych. To będzie ich czwarta konfrontacja, wszystkie poprzednie Świątek wygrała.