Tour de France: Etapowe zwycięstwo Geschke, liderem wciąż Froome

Simon Geschke wygrał 17. etap wyścigu Tour de France z Digne-les-Bains do Pra Loup (Fot. Getty Images)
Niemiecki kolarz Simon Geschke (Giant) wygrał 17. etap wyścigu Tour de France z Digne-les-Bains do Pra Loup (161 km). Liderem klasyfikacji generalnej pozostaje Brytyjczyk Chris Froome (Sky).

Geschke linię mety osiągnął po samotnej ucieczce. Drugi, Amerykanin Andrew Talansky (Cannondale-Garmin) stracił do niego 32 s. Najlepszym z Polaków był Rafał Majka (Tinkoff-Saxo), który zajął 13. miejsce - 4.54 min straty.

Wycofał się natomiast Michał Kwiatkowski. Kolarz grupy Etixx-Quick-Step zrezygnował na ok. 40 km przed metą. Polak w klasyfikacji generalnej zajmował 92. miejsce z blisko dwugodzinną stratą do Froome'a.

Decyzja Kwiatkowskiego nie jest wielkim zaskoczeniem. Przed zawodnikami w Tour de France jeszcze kilka wymagających alpejskich etapów, a on we wtorek zapowiedział start w rozpoczynającym się już 2 sierpnia Tour de Pologne.

W trakcie dzisiejszego etapu z powodu choroby wycofał się także Tejay van Garderen. Amerykanin z grupy BMC w klasyfikacji generalnej zajmował trzecie miejsce. Wyścig zakończy się w niedzielę.