Szczęsny played in Juventus friendly during tournament in the USA

Wojciech Szczęsny już zagrał w barwach Juventusu. (Fot. Getty Images)
Wojciech Szczęsny played the second half in the Juventus Turin goal on Saturday's friendly football tournament in the USA. His team lost in East Rutherford (New Jersey) to Barcelona 1-2, and both goals for the winners Brazilian Neymar.

Oba zespoły spotkały się w dwumeczu ćwierćfinału minionego sezonu Ligi Mistrzów. Wówczas turyńczycy wygrali u siebie 3:0, a w rewanżu padł bezbramkowy remis.

Tym razem, na oczach 82 tysięcy kibiców, Barcelona pokazała swoją wyższość. Szczególnie zachwycił Neymar, który wpisał się na listę strzelców w 15. i 26. minucie. Pierwszą bramkę zdobył po dwójkowej akcji z Paco Alcacerem, drugą wypracował już praktycznie samodzielnie. Otrzymał piłkę od Argentyńczyka Lionela Messiego z lewej strony pola karnego, wbiegł w "szesnastkę" między kilku obrońców rywali, minął ich i mocnym strzałem pokonał Gianluigiego Buffona.

Neymar i Messi nie wrócili już na boisko po przerwie, podobnie jak Buffon. Włoskiego bramkarza zastąpił Szczęsny, który w środę podpisał kontrakt z turyńskim klubem do 2021 roku.

W drugiej połowie Juventusowi udało się zdobyć bramkę w 61. minucie, gdy dośrodkowanie z rzutu rożnego wykorzystał Giorgio Chiellini.

W innym spotkaniu International Champions Cup Tottenham Hotspur wygrał z Paris Saint-Germain 4:2. Francuski klub jest zainteresowany sprowadzeniem Neymara. Choć trener Barcelony Ernesto Valverde przekonuje, że Brazylijczyk nie jest na sprzedaż, spekulacje medialne nie ustają. Doniesiono m.in., że ojciec piłkarza był już w Paryżu na rozmowach z władzami PSG.

W środę Barcelona zagra z Manchesterem United, a wicemistrz Francji - z Juventusem. W turnieju występują także Real Madryt, AS Roma i Manchester City.