Menu

Szarapowa i Nadal wciąż brylują na portalach społecznościowych

Szarapowa i Nadal wciąż brylują na portalach społecznościowych
Trening w siłowni, na kortach, wizyta u fryzjera... To wszystko można znaleźć na koncie Fb Marii Szarapowej. (Fot. Facebook)
Maria Szarapowa, mimo kilkumiesięcznej nieobecności na kortach z powodu dyskwalifikacji, i Rafael Nadal to najbardziej popularni przedstawiciele tenisa na forach społecznościowych. Wpisy Rosjanki śledzi na Facebooku 15,4 mln fanów, a Hiszpana na Twitterze - 12 mln.
Reklama

Drugie miejsce pod względem zainteresowania kibiców na Twitterze zajmuje wiceliderka rankingu WTA Amerykanka Serena Williams - podał serwis "Tennis world".

Na trzecim ex aequo są 18-krotny triumfator turniejów Wielkiego Szlema Szwajcar Roger Federer (obecnie 4. lokata w ATP) i Serb Novak Djokovic (2. ATP). Obaj mają po 7 mln śledzących ich wpisy.

Na Facebooku Rosjanka, była liderka światowego rankingu, wyprzedza popularnością Federera (14,8 mln) i Nadala (14,7 mln).

Szarapowa po wykryciu w jej w organizmie meldonium została zdyskwalifikowana przez Międzynarodową Federację Tenisową (ITF) najpierw na dwa lata, ale w wyniku odwołania do Międzynarodowego Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu (CAS) karę skrócono o dziewięć miesięcy. Do gry może wrócić 26 kwietnia, tydzień po 30. urodzinach.

Agnieszka Radwańska, plasująca się obecnie na ósmej pozycji w klasyfikacji tenisistek, ma znacznie mniej osób śledzących jej profile w porównaniu z największymi gwiazdami dyscypliny - na Twitterze obserwuje jej wpisy 260 tys. osób, a na Facebooku - 965 tys. 

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama

  Waluty


  Kurs NBP z dnia 24.04.2018
  GBP 4.800 złEUR 4.198 złUSD 3.440 złCHF 3.516 zł

  Sport


  Reklama