Superpuchar Włoch: Napoli pierwszym finalistą turnieju w Rijadzie

Piłkarze Napoli świętują zdobycie gola podczas półfinału Superpucharu Włoch pomiędzy Napoli a Fiorentiną na stadionie Al-Awwal Park w Riyadzie. (Fot. FAYEZ NURELDINE/AFP via Getty Images)
Piłkarze Napoli, z grającym od 72. minuty Piotrem Zielińskim, pokonali Fiorentinę 3:0 w półfnale turnieju o Superpuchar Włoch, który odbywa się w Rijadzie. W drugim półfinale broniący trofeum Inter Mediolan spotka się dzisiaj z Lazio Rzym.

Mistrzowie Włoch prowadzili do przerwy po golu Giovanniego Simeone (22.), a w końcówce tej części gry napastnik Fiorentiny Jonathan Ikone nie wykorzystał rzutu karnego.

Bohaterem spotkania okazał się wprowadzony w 81. minucie Alessio Zerbin. Niespełna 25-letni napastnik potrzebował kiludziesięciu sekund, aby podwyższyć na 2:0, a krótko potem - w 86. minucie - strzelił kolejnego gola, ustalając wynik.

W trakcie drugiej połowy (w 72.) na boisko wszedł również Zieliński, który opuścił ostatni ligowy mecz Napoli. Rezerwowym bramkarzem zwycięskiej ekipy w czwartek był tradycyjnie Hubert Idasiak.

Na czwartek zaplanowano drugi półfinał, w którym triumfator turnieju sprzed roku Inter, aktualny lider włoskiej ekstraklasy, zmierzy się z Lazio.

Finał turnieju w stolicy Arabii Saudyjskiej odbędzie się w poniedziałek.