Superpuchar Hiszpanii: Gol Lewandowskiego, ale Real znacznie lepszy od Barcelony w finale

Real Madryt rozbił Barcelonę. Jedynego gola dla przegranych zdobył Robert Lewandowski. (Fot. GIUSEPPE CACACE/AFP via Getty Images)
Real Madryt po raz 13. w historii wywalczył piłkarski Superpuchar Hiszpanii. We wczorajszym finale turnieju w Rijadzie 'Królewscy' wygrali z Barceloną 4:1. Bramkę dla pokonanych zdobył Robert Lewandowski, natomiast w barwach Realu hat-trickiem popisał się Vinicius Junior.

Brazylijczyk wpisał się na listę strzelców w 7., 10. i 39. minucie, tego trzeciego gola zdobywając z rzutu karnego. W 33. minucie Lewandowski zmniejszył stratę Barcelony na 1:2, popisując się efektownym, mocnym strzałem z powietrza sprzed linii pola karnego.

W drugiej połowie zwycięstwo "Królewskich" przypieczętował Rodrygo (64.). Lewandowski rozegrał całe spotkanie.

Tym samym drużyna ze stolicy Hiszpanii zrewanżowała się odwiecznemu rywalowi za porażkę 1:3 w finale poprzedniej edycji Supercopa de Espana. Wówczas również gola miał Lewandowski, który cieszył się ze swojego pierwszego trofeum od momentu przeniesienia się do stolicy Katalonii z Bayernu Monachium.

Real jest drugi w klasyfikacji wszech czasów pod względem liczby triumfów w Superpucharze Hiszpanii. O jeden raz więcej trofeum to wzniosła Barcelona.

Od sezonu 2019/20 Superpuchar Hiszpanii rozgrywany jest w formacie Final Four. W półfinałach w Rijadzie Real pokonał lokalnego rywala Atletico 5:3 po dogrywce, a Barcelona wygrała z Osasuną Pampeluna 2:0 (jedna bramka Lewandowskiego).